טל נברו בראיון לערוץ 13
טל נברו בראיון לערוץ 13

המסע שלי למען ההסברה הישראלית במבצע שומר החומות

יצאתי באמצע אפריל למסע מ-LA לישראל, אל המשפחה שלי, ומצאתי את עצמי במסע הסברה למען המדינה שלי. לא כך תכננתי את הביקור שלי בישראל, הביקור הראשון של אריאל מאז שנולדה, אבל אני מאמינה שלא סתם הגעתי דווקא בתקופה המפתיעה והמטלטלת הזו.

גם אותי, כמו רבים אחרים במרכז הארץ, האזעקה בערב ה-11.5.21 הפתיעה ותפסה אותי לא מוכנה. בעיקר לא מוכנה לקבל את המצב!

האזעקות, הפיצוצים, ההצתות, הדיווחים הבלתי-פוסקים בחדשות, כל אלו חלחלו מהר מאוד לשגרה חדשה של 10 ימי מלחמה, שגרה-לא-שגרה שבה אני עם ילדה קטנה לבד בישראל, מנהלת עסק בשלט רחוק, נוסעת ברחבי הארץ לביקורי משפחה, פגישות עסקיות, ובעיקר – מרגישה מה זה להיות under attack.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Digital & Social Marketing (@talnavarro1)

מ-LA לחזית ההסברה הישראלית

אני ישראלית שחיה בחו"ל, ובכל שנות חיי בחו"ל אני מנהלת הסברה, שיקוף ושיתוף על המצב בישראל אל מול הקהל האמריקאי, גם בחוגים חברתיים וגם ברשתות החברתיות השונות.

הפעם, הביקור שלי בארץ, הפך מהסברה שגרתית וטבעית שלי, למסע הסברה בינלאומי בשעת מלחמה, ממש ב-Live מה"שטח".

אני מרגישה עצמי כישראלית גאה שנחתה במקום הנכון, בזמן הנכון!

התחושה של הסברה מישראל כלפי חוץ, כלפי כל העולם, כשאני ומשפחתי under attack, היא תחושה הרבה יותר עוצמתית מאשר לקיים אותה מהבית הבטוח שלי ב-LA (שם מחכה לי החצי השני שלי בדאגה).

ראיון בערוץ 13:

יומיים לפני הפסקת האש, בשיא המלחמה, התארחתי בחדשות ערוץ 13 לטובת העלאת המודעות לשיח דו-קיומי של שלום והפסקת הלחימה והטרור.

 

מעבר להסברה ושאיפה לשלום בישראל וברחבי העולם, חשובה לא פחות הסברה ברשתות החברתיות – שם כולם נמצאים!

הרשתות החברתיות הן לא סתם "פרצוף יפה" של המשתמשים, הרשתות החברתיות הן מגוונות והן מגיעות למיליוני משתמשים ברחבי העולם – גם עם דעות פוליטיות והשפעה עולמית.

האשטג הוא לא סתם תיוג חברתי/עסקי, הוא יכול להיות גם המראה האמיתית שלנו למצבנו בעולם: למשל, ההאשטג israelunderattack# סחף מאות אלפי שיתופים, שזה נתון מדהים לישראלים וליהודים, אבל לעומתו, ההאשטג gazaunderattack# הגיע למיליוני שיתופים!!! הפער מגוחך, אבל הוא-הוא משקף את החשיפה שלנו כלפי העולם.

כמה עוקבים יש לך? 100? 2,000? K450? M1?

זה לא משנה!

כולנו משפיעים, כולנו חייבים להתגייס כדי להעלות מודעות, לשתף, לחשוף ולהציג את האמת כפי שהיא נראית מהעיניים שלנו – עם ישראל.‏

הרשתות הן הפנים, הקול והעיניים של כל העולם.

ואנחנו אחראים למה שכל העולם יראה וישמע.

מאחלת לנו המשך ימים רגועים – גם בשטח וגם ברשתות החברתיות,

ומאחלת למען המשך יוזמות של שיח מקבל ודו-קיומי בכל רחבי העולם.

מאמרים נוספים