4 כלים חינמיים לעיצוב תמונות למדיה החברתית

מחפשים דרכים קלות לשימוש בכלים גרפים מקצועיים שיעזרו לכם לעצב את התמונות?

במאמר זה תגלו ארבעה כלים בחינם ליצירת תמונות לשיווק שלכם.

1: תצוגה מקדימה של הטקסט במגע אחד באמצעות Adobe Spark

Adobe Spark הוא חלק מחבילת Adobe של יצירת מוצרים, יצירת תמונות ווידאו במדיה החברתית לאתר האינטרנט. זהו אחדים הכלים הקלים ביותר לעריכת תמונות באינטרנט ומציע עיצוב רב לבחירה. כך תוכלו להשתמש ב- Adobe Spark בכדי ליצור תמונות במדיה החברתית עבור כל אחד מחשבונות המדיה שלכם:

ראשית, היכנסו לאתר Adobe Spark והכניסו את סיסמאת ה– Adobe שלכם.

אין צורך במנוי בשביל להשתמש באתר, אך במידה ויש לכם כבר מנוי, תקבלו פיצ׳רים נוספים. ברגע שהתחברתם, תראו מגוון של תבניות לבחירה. כל התבניות החברתיות והפופולריות מוצגות במסך הבית, וישנו גם מנוע חיפוש בכדי למצוא עוד סוגים נוספים של תבניות. אחרי שמצאתם פריט שתרצו להשתמש בו, בחרו אותו. 

ברגע שבחרתם, התבנית תפתח. לרוב התבניות יש מראש תמונות ותיבות טקסט. ניתן לשנות את גודל האלמנטים של העיצוב ולגרור אותם ולמקמם מחדש.

אתם תראו ארבעה כרטיסיות מימין למסך:

כרטיסיית 'עיצוב' המאפשרת לכם לבחור נושא אחר שהוכן מראש עבור התבנית שלכם. לחצו על כרטיסיית הצבעים בכדי לבחור ערכת צבעים אחרת. פתחו את כרטיסיית פריסה בכדי לבחור פריסת תמונה אחרת. לחצו על כרטיסיית שינוי גודל בכדי לשנות את גודל התמונה.

בכדי לערוך את הטקסט שנמצא בתבנית, לחצו פעמיים על תיבת הטקסט והתחילו להקליד. בנוסף, ישנה אופציה לשינוי גופן או טקסט בכרטיסיית סוג. בכדי לשנות צבעים, לחצו על כרטיסיית הצבע ובחרו אחת מהתבניות צבע המוכנות מראש. שימו לב שגם זה ישנה את צבע הצורה בטקסט שלכם. 

אם מדברים על צורות, בטח שמתם לב כי הטקסט שלכם מחובר לקופסה, מעגל, או צורה אחרת. זה ממוקם מאחורי הטקסט ומושך את התמונה יחד, מה שהופך את זה למראה מגניב יותר. לחצו על כרטיסיית ״צורה״ בצד ימין של המסך ובחרו את הצורה שבה תרצו להשתמש עם הטקסט. זה יחול אוטומטית על התמונה שלכם.

לחלופין, תוכלו להשתמש בכלי ההצעה המובנה של Spark בכדי לשנות את הגופן והצורה. לחצו על כרטיסיית ״סגנון״ בצד ימין של המסך וגררו את המעגל הירוק בתוך הגלגל כדי לעבור בין סגנונות טקסט שונים. 

בכדי לשנות את רקע התבנית, הפעולה דיי פשוטה: לחצו לחיצה כפולה. לאחר מכן תתבקשו להעלות תמונה חדשה ולהחיל מסנן בסגנון אינסטגרם על הרקע. שימו לב שהרקע הנוכחי יוחלף. 

כאשר התמונה מוכנה לשיתוף, לחצו על הלחצן ״שתף״ בחלק העליון של המסך. מכאן, תוכלו לשתף בטוויטר, פייסבוק,
או באמצעות הדוא"ל. בכדי להוריד את התמונה, פשוט לחצו על הלחצן ״הורד״ שבצד שמאל.

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

עיצוב תמונות Adobe Sparks

עיצוב תמונות Adobe Sparks

 2: עיצוב מהיר ובסיסי לתמונות במדיה החברתית עם פאבלו – Pablo

Pablo מאת Buffer הוא עורך תמונות אונליין לא מקוון, המאפשר לכם ליצור תמונות מדיה חברתית בסיסיות בתוך שניות. אז למרות שאין לו כמה תכונות של עורכי תמונה אחרים ברשימה הזו, זה עובד נהדר. יתרון נוסף, הכלי הוא ללא תשלום וללא הרשמה, מה שהופך אותו למושלם כאשר אתם צריכים ליצור תמונה במהירות.

כל אפשרויות העריכה של פאבלו זמינות בדף הבית של האפליקציה. הגישה היא פשוטה, נכנסים לאתר ומתחילים בעריכת התמונה.

להלן הסבר לשימוש ב Pablo בכדי ליצור תמונות מדיה בסיסיות:

ראשית, הסתכלו בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחרו את הרשת חברתית שתרצו לשתף בה את התמונה. נכון לעכשיו ל- Pablo יש גישה עבור פייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט וטוויטר, אשר יבטיחו שהתמונה תישאר בגודל הנכון. 

בהמשך, דפדפו ברשימת התמונות שבצד שמאל כדי למצוא תמונה שברצונכם לערוך. אתם יכולים לחפש בסיפריית תמונות של פאבלו בחינם, או לחצו על לחצן ״העלה תמונה״ בתחתית המסך כדי להעלות תמונה אישית. בנוסף, אתם יכולים לערוך את התמונה בפילטרים המוצעים בצד ימין של המסך. ישנם לא מעט פילטרים לבחירה, המזכירים את הפילטרים של אינסטגרם. 

לאחר שבחרתם תמונה ועיצבתם אותה, התמונה תופיע במרכז המסך עם תיבת טקסט המוכן מראש. לחצו פעמיים על תיבת הטקסט בכדי לערוך את הטקסט שבתוכו. אפשרי כמובן גם לגרור את תיבת הטקסט ולמקמה מחדש. בכדי להוסיף טקסט נוסף, לחצו על אפשרויות טקסט בצד ימין של הסמך. 

לסיום, לחצו על תיבת הסימון בפינה השמאלית התחתונה של המסך בכדי להעלות את הלוגו של החברה שלכם. תוכלו לגרור את הלוגו מסביב למסך בכדי למקמו מחדש. תמונה עם הלוגו תוסיף לתמונה על מנת לקדם את החברה שלכם. לאחר שהתמונה מוכנה לשיתוף, לחצו על לחצן השתף והורד שנמצא בפינה השמאלית התחתונה של המסך. מכאן, תוכלו לשתף את התמונה לאחת מהרשתות שציינתי קודם. כמובן ניתן להוריד את התמונה גם למחשב. 

Pablo עיצוב תמונות

Pablo עיצוב תמונות

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

 3: עיצוב אוטומטי של תמונות שגודלן ניתן לשינוי בסנאפה – Snappa 

שימוש אונליין חברתי ב snappa היא יצרנית תמונות מקוונת הידידותית למשתמש ובעלת תבניות לכל רשת מדיה חברתית. האתר מציע גם באנרים, סטורי, ותבניות אינפוגרפיות. בכדי להשתמש באתר עליכם ליצור חשבון בחינם, ובמידה ויש לכם כבר חשבון, הכניסו פרטים וסימסא. Snappa מציעה גם חשבון ב 15$ לחודש, הכולל הורדות בלתי מוגבלות וגופנים מותאמים אישית. כרגע בתור התחלה, החשבון בחינם הוא מקום טוב להתחיל בו.

לאחר שנכנסתם לחשבון, תופיעה רשימת גדלים קבועים מראש עבור פוסטים במדיה החברתית, בלוגים, אינפוגרפיות, ועוד כמה אפשרויות. בשביל הדוגמא, בחרו אינסטגרם סטורי. אתם תראו רשימה של תבניות מוכנות מראש שתוכלו להתאים אישית לעיצוב שתרצו. לחצו על התבנית שתרצו להשתמש בה. דרך נוספת, לחצו על לחצן ה + בכדי ליצור סטורי חדש.לאחר בחירתכם, התבנית תפתח לעריכה. לסנאפה ישנן המון תוכנות עריכה מתקדמות, בדומה לחלק מהתכונות שתמצאו בפוטושופ, או באפליקציות עריכת תמונות אחרת. 

כעת, התאימו את התבנית כפי שאתם אוהבים. לחצו פעמיים הטקסט בכדי להוסיף או לשנות את הטקסט. השתמשו באפשרויות הטקסט שבצד ימין של המסך בכדי לשנות את גודל הגופן, צבע או סוג. ניתן להוסיף תמונות, צורות ואלמנטים עיצוביים אחרים לבחירתכם.

בפינה השמאלית העליונה של המסך, לחצו על כרטיסיית גרפיקה בכדי לראות רשימה של וקטורים ותמונות מותאמות אישית לבחירתכם. באופן דומה תוכלו לשנות גם את הצורה בלחיצה על כרטיסיית הצורות בכדי לראות את המבחר הצורות שניתן להוסיף לעיצוב שלכם. לחצו על אלמנט עיצוב והוסיפו אותו לקנבס. גררו כדי למקם אותו על העיצוב שלכם. בכדי לשנות את גודל רכיבי העיצוב, לחצו כדי לבחור את האלמנט והשתמשו בכפתורים המופיעים בו.

שימו לב שאתם יכולים גם להוסיף תמונות רקע עיצובים. לחצו על כרטיסיית הרקע בכדי לראות את מגוון האפשרויות. תוכלו לחפש באמצעות ספריית התמונות של Snappa בחינם או להעלות את הרקע שתרצו על ידי לחיצה על הלחצן 'העלאות'. בכדי לסדר מחדש את תמונת הרקע שלכם, לחצו על הלחצן 'מיקום רקע' בחלק העליון של כרטיסיית הרקע. לאחר מכן סדרו מחדש את תמונת הרקע כרצונכם. ניתן גם להוסיף אפקטים לתמונת הרקע שלכם בכרטיסיית אפקטים. ניתן להוסיף שכבות על צבע, להכהות ועוד.

לאחר קישוט התמונה עם האלמנטים החזותיים הרצויים, יש לכם שתי אפשרויות: לשמור את העיצוב או לשתף אותו ישירות למדיה החברתית. לחצו על הלחצן ״הורד״ בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחרו את הפורמט המתאים בשבילכם. תוכלו לשתף ישירות אל המדיה החברתית על ידי לחיצה על הלחצן ״שתף״ הממוקם מימין ללחצן הורד. בשלב הזה, תוכל לשתף ישירות לטוויטר או פייסבוק.

זה הכל! יצרתם ושיתפתם את התמונה שלכם למדיה החברתית ב- Snappa.

Snappa עיצוב תמונות

Snappa עיצוב תמונות

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

4: הוספת עמודות מידע ויזואליות לתמונות ברשת החברתית Canva

קאנבה היא אפליקצית עריכת תמונות הניתנת בחינם, המשמשת להוספת תמונות עם מבחר רחב של של תבניות לבחירה ושימוש חופשי בתמונות ללא עלויות נלוות. לאפליקציה יש תבניות מובנות עם נגישות לכל הרשתות החברתיות, ותוכלו לשתף באופן ישיר מהאפליצקיה אל אחד מחשבונות המדיה החברתית שלכם. יצירת תמונות בעזרת אחת התבניות של קאנבס היא דיי פשוטה. 

לאחר התחברות לחשבון, לחצו על כפתור ״עוד״ שנמצא בפינה העליונה של המסך. רשימת התבניות המלאה של קאנבה תפתח, ובחרו את התבנית המתאימה ביותר לצרכים שלכם. לצורך הדוגמא, בחרו באפשרות אינסטגרם בכדי ליצור תמונה לאינסטגרם. לאחר בחירת התבנית, נוצר מסמך חדש.

לחצו על כרטיסיית האפשרויות בצד ימין של החלון, ותפתח לפניכם רשימה של אפשרויות פוסט לבחירה. כל האפשרויות האלה מותאמות לגודל הפוסט שלכם. לחצו על האפשרות הרלוונטית עבורכם, זה יישמר בעריכה ומוכן להתאמה אישית. שימו לב שלא כל התבניות הן בחינם. תוכלו לשדרג ל Canva Pro עבור $ 12.95 לחודש, בחיוב חודשי. 

עריכת התבנית פשוטה. לחצו פעמיים על תיבות הטקסט בכדי לערוך את הטקסט. ניתן גם לשנות את הגופנים על ידי לחיצה על תפריט הגופן בחלק העליון של העורך ובחרו גופן אחר. ניתן גם לערוך את גודל הנקודה, המרווח, הצבע ועוד. במידה ותרצו לערוך את הרקע של העיצוב שלכם, לחצו על כרטיסיית רקע בצד שמאל של החלון. בחלון הרקע, תוכלו לבחור מרקמים ברקע, צבעים, ואפילו לחפש באמצעות ספריית קאנבה תמונות ללא תשלום. לחצו על התמונה או המרקם שתרצו להשתמש וזה יחול אוטומטית על התמונה. אם כבר מדברים על תמונות, תוכלו להוסיף אלמנטים עיצוביים אחרים לתמונה שלכם. אתם יכולים להשתמש בתמונות שלכם או לבחור תמונה אחת מהמבחר הגדול של קאנבס בחינם. 

מאוד פשוט, לחצו על כרטיסיית האלמנטים בצד שמאל של המסך. תופיעה בפניכם רשימה של אלמנטים עיצוביים שונים, הכוללים:

תמונות בחינם: להוסיף תמונה בחינם מהמבחר המוצע.

רשתות: יצירת תמונת רשת בחשבון המדיה שלכם. 

מסגרות: הוספת מסגרות לתמונה שלכם

צורות: גרררו ושחררו צורות וקטוריות לתמונה שלכם

שורות: הוסף שורות מסוגננות לתמונה שלכם

איורים: הוסף תמונות וקטוריות בחינם לתמונה שלכם

סמלים: הוספת סמלים בחינם לתמונה שלכם

תרשימים: דמיינו נתונים בסיסיים על התמונה שלכם

בחרו תמונה מתוך Canva בחינם בכדי להראות את תמיכתכם. 

בחרו את האלמנט שברצונכם להוסיף וגררו ושחררו אותו אל הבד. לאחר מכן תוכלו לשנות את גודל האלמנט על ידי גרירת הצדדים. תוכלו להוסיף אלמנטים רבים לבחירתכם וליצור דברים מיוחדים. כעת, הוסיפו את תמונתכם ופתחו את כרטיסיית 'העלאות' ולחצו על הלחצן הירוק והעלו את התמונות שלכם. כל אפשרויות ההשמה ואפשרויות שינוי הגודל זהות לאלו שלמעלה.

לסיום, עם סיום יצירת התמונה שלכם כעת שתפו אותה. לחצו על הלחצן הורד בחלק העליון של המסך ובחרו את סוג הקובץ. ישנה אפשרות לבחור רקע שקוף. רקעים שקופים טוב לעבוד איתם רק עם תמונות PNG. לחצו על הלחצן ״הורד״ כשתהיו מוכנים. 

תוכלו לשתף את התמונה ישירות לפייסבוק או לאינסטגרם, או ישירות ל – Canva. לשם כך, לחצו על הלחצן ״שתף״ בחלק העליון של המסך ולחצו על כרטיסיית 'רשתות חברתיות' בתיבה המוקפצת. מכאן, תוכלו להקליד את התוכן הנלווה ולבחור את הרשת החברתית שתרצו לשתף. שיהיה לכם בהצלחה בהתאמה אישית בתבניות ה -Canva. 

Canva עיצוב תמונות

Canva עיצוב תמונות

שיתוף ברשתות אחרות מחייבות אתכם להוריד את התמונה ולפרסם אותה באופן ידני, או להשתמש באפליקציה האהובה עליכם לניהול מדיה חברתית.

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו