העלאת מעורבות באינסטגרם
העלאת מעורבות באינסטגרם

המדריך העדכני להעלאת מעורבות באינסטגרם

היות והאלגוריתם של אינסטגרם כל הזמן משתנה, צריך תמיד להיות עם האצבע על הדופק בכל מיני היבטים. כעת, אנחנו נדבר על היבט ספציפי של אינסטגרם, והוא הגדלת מעורבות בתכנים שלנו. כפי שאנחנו יודעים, מספר עוקבים גבוה אינו מעיד יותר מדי על אותו פרופיל, אם למשל העוקבים הללו אינם מגלים מעורבות בתכנים. 

חשוב להגיד מראש שכל האמור בפוסט הזה הוא טוב ויפה, אבל השורה התחתונה היא שכדי ליצור מעורבות, עלינו לגלות גישה אקטיבית. אפשר לנסח זאת גם במשפט "מעורבות מביאה מעורבות". איך מייעלים את מאמצי המעורבות הללו? טוב ששאלתם. אולם לפני שנתחיל נוודא שכולנו נמצאים באותו עמוד: מעורבות באינסטגרם, משמע לייקים, שיתופים, עוקבים, שמירה של פוסטים, הודעות ב-DM וקומנטים. כולכם איתנו עד כאן? מצוין. עכשיו נבין כיצד נגדיל מעורבות באינסטגרם.

הכירו את הקהל שלכם

כדי להגדיל את המעורבות של העוקבים שלכם, מוטב שתכירו אותם, תדעו מה הם אוהבים, ותייצרו תוכן בהתאם. בעבר הגישה הייתה לייצר תוכן ולפרסם אותו בכל הפלטפורמות (אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר וכדומה). כיום, ברור שהגישה הזאת מיושנת, והתוכן חייב להיות בלעדי לכל פלטפורמה.

כדי לדעת מה קהל העוקבים שלכם רוצה, עליכם לטרוח ללמוד עליו. לכו לאינסטגרם אנליטיקס שלכם, ותראו אילו פוסטים יצרו יותר חשיפה ומעורבות מאחרים. כמו כן, תראו אילו שעות הן יותר אפקטיביות לפרסום. הנתונים הללו יעזרו לכם לתכנן יותר טוב את התוכן שלכם בהמשך בהתאם למה שעבד קצת יותר טוב.

הצטרפו לטרנדים

הרשתות החברתיות הן מקום חי, תוסס ובועט. בכל רגע נתון, יש פוסטים שהם יותר ויראליים ומעוררי עניין. פעמים רבות כדאי לכם לחפש את הפוסטים הללו ולהגיב עליהם, כך שיראו את התגובה שלכם כמה שיותר אנשים. מעבר לכך, יש נושאים שאולי לא עלו לדיון במקום אחר, אבל הם יכולים לעורר עניין: קחו אותם, ותעלו עליהם סטורי עם הדעה שלכם בנושא. אנחנו מבטיחים לכם שיהיה לזה אפקט, גם אם אולי תתפדחו קצת בהתחלה.

לייקים בשעה הראשונה

העליתם פוסט נחמד ומושקע לאינסטגרם? נהדר, לפחות לתקופה מסוימת, מאוד מומלץ לשלוח לינק לפוסט הזה לכל מי שאתם יכולים, ולבקש ממנו לעשות לו לייק ו-Save בשעה-שעתיים הראשונות. לא מומלץ לעשות זאת לאורך זמן, שהרי אז אינסטגרם מזהה מעורבות מלאכותית, אבל שווה לעשות זאת לתקופה מסוימת (ואם אפשר, להחליף את הקהל בו אתם נעזרים בכל פעם).

תבקשו מעורבות

מומלץ להעלות סטוריז לאינסטגרם שבהם אתם מעודדים מעורבות מצד העוקבים שלכם. כיצד? השתמשו בסקרים, אימוג'י סליידר, הזמנת שאלות עוקבים וכדומה. אפשר גם פשוט להניע אותם לפעולה: "תלחצו כאן, תגיבו כאן" וכדומה.

מעורבות אישית שלנו באינסטגרם

כפי שפתחנו, כדי באמת להשיג מעורבות, צריך להיות מעורבים. אין לכם הרבה זמן לזה? תשקיעו בכל יום כמה דקות בעשיית אחת מן הפעולות הבאות:

  1. ליזום מעורבות בחשבונות עם הרבה עוקבים.
  2. ליזום מעורבות בחשבונות עם מעט עוקבים.
  3. כניסה להאשטגים.
  4. להגיב לסטורי של אחרים.

סיכום

השגת מעורבות באינסטגרם היום היא קשה מאי פעם, אך היא לגמרי אפשרית ותלויה רק בכם. כאמור, זה לא רק התוכן שאתם מעלים, אלא איך שאתם מעלים אותו, וכן ביצוע פעולות פרואקטיביות נוספות שיביאו לכך שהאלגוריתם יאהב אתכם. 

מאמרים נוספים