פחות חשיפה לסטורי שלכם? יש כמה סיבות אפשריות

השינויים התכופים באלגוריתם של אינסטגרם מקשים על כל מנהלי הסושיאל באשר הם: אנחנו מתרגלים לעבוד עם פרקטיקות מסוימות, ולפתע ביום בהיר אחד אינסטגרם מחליטה שהיא אינה מאפשרת אותן עוד, כמובן ללא גילוי נאות או אפילו רמז של התחשבות במשתמשים. כל שנותר לנו לעשות הוא להמשיך לעקוב ולנסות להישאר מעודכנים ככל האפשר. אחד מהשינויים המסתכלים שיתכן וחלק מאיתנו חווים, הוא ירידה בחשיפות לסטורי שלנו. ממה נובעת הירידה הזאת ומה ניתן לעשות בנדון? כמה סיבות אפשריות. 

הסיבה המרכזית: שימוש בבוטים

המון משתמשי אינסטגרם מקצועיים פיתחו לעצמם רשת קטנה של פרופילים נוספים בשליטתם, לצורך הגדלת מספר הלייקים לפוסטים. עם זאת, האלגוריתם של אינסטגרם נהיה ממש טוב בזיהוי בוטים (לשם הבהרה, כשאנחנו אומרים בוטים, אנו מתכוונים גם לפרופילים שמאחוריהם משתמשים לא אותנטיים). אם יש בשליטתכם בוטים שכאלה, כנראה שאינסטגרם מזהה זאת: הוא מזהה את הכניסות השיטתיות מדי; את זמני השהייה הקצרים בפרופיל וחוסר הפעילות האותנטית בתגובות ולייקים; את ה-IP שמגיע ממקום חריג, או כמה פרופילים לאותה כתובת IP; את העובדה שאתם עושים לייקים תמיד לאותם פרופילים שאותם אתם מקדמים, ועוד. קשה לדעת איך האלגוריתם עושה זאת בדיוק, אבל אם אתם מזהים ירידה דרמטית בפרופיל, כנראה שסומנתם על ידי אינסטגרם, שהחליטה להעניש אתכם בחשיפה אפסית או כמעט אפסית.

מה ניתן לעשות? פשוט להפסיק להשתמש בפרופילים הללו, ולקוות שאינסטגרם תחליט "לסלוח" לכם. עוד יש לציין, כי אם אתם מזהים בוטים שעושים לייקים שלא בשליטתכם, יתכן שמישהו מתנכל לכם, או שפשוט חלק מהבוטים עשו לכם לייק באקראי. במקרים כאלו, רצוי לחסום את הפרופילים הללו מגישה לפרופיל שלכם.

תוכן מצ'עמם

אינסטגרם אוהב תוכן עדכני, מקורי, שעוקב אחר הטרנדים ברשת. כלומר, כדי שהסטוריז שלכם יקבלו חשיפה, עדיף להשתמש בצילומים מקוריים ככל האפשר, וכן עדיף לשלב מוזיקה, עדיף שירים חדשים ועדכניים; עדיף גם שהנושא של הסטורי יהיה משהו עדכני, שאינסטגרם מזהה שהוא מעניין. ניתן לקבל השראה מסטוריז שאתם רואים שכן מקבלים חשיפה, והוצעו לכם על ידי האלגוריתם. חשוב מאוד גם להשתמש בהאשטגים, עדיף האשטגים חמים עם טראפיק.

האשטג לאינסטגרם

תפעילו את העוקבים שלכם

אינסטגרם כידוע אוהב מאוד לתגמל על אינגייג'מנט. אם אתם רוצים להעלות את המעורבות של הצופים בסטורי שלכם, פשוט תבקשו: תעלו סקרים, תזמינו את העוקבים לשאול שאלות, תעשו חשיפות מתוזמנות, ותיצרו אינטראקציות של גולשים ככל האפשר. ככל שהעוקבים שלכם יגיבו, כך ייטב לכם מבחינת חשיפה לסטורי שלכם.

תוודאו שיש לכם פרופיל פעיל

בקצרה, אם אתם רוצים שיצפו לכם בסטורי, אתם צריכים לצפות בסטוריז של אחרים. יחס גורר יחס בהקשר הזה: אינסטגרם מתגמל את המשתמשים הפעילים שלו במה שהם אוהבים,קרי לייקים וחשיפה. מעבר לכך, תחזוקה של פרופיל פעיל, מאותתת לאינסטגרם שאתם לא בוט, ושראוי לאפשר לתכנים שלכם חשיפה. מעבר לכך, תוודאו שאתם מפרסמים פוסטים בעקביות: לפוסטים יש אפקט מצטבר, וככל שתפרסמו יותר, כך החשיפה שלכם תגדל אקספוננציאלית (פרסום במידה כמובן: לא סתם להעלות פוסטים לשם ההעלאה).

מאמרים נוספים