כתבה על NFT בכאן
כתבה על NFT בכאן

שאלות נפוצות ותשובות ברורות על NFT ועולם האמנות הוירטואלית

לאחרונה, התראיינתי לכתבתו של איתמר מאירי מהדסק החוץ של "כאן" על "שיגעון ה-NFT".
אם אתם מרגישים שלא ממש הבנתם במה מדובר, הכתבה היא מבוא מצוין לתחום החדש והמבלבל של מסחר בקבצים דיגיטליים. תוכלו להבין ממנה לעומק מה זה אסימון חסר תחליף ואת החדשנות הטמונה ברעיון של בלעות באינטרנט. אני מסבירה בראיון על המשמעויות של שימוש ב-NFT למיתוג עצמי, השינוי ש-NFTS מחוללים בעולם המוזיקה ועל למה APE שווה בימינו יותר מטבעת יהלום. 

קטע מן הכתבה ששודרה ב-"כאן11"

כמי שחיה את העולם הזה באינטנסיביות מזה כמה חודשים, ברור לי שיש לכם המון שאלות על NFT, מטבעות קריפטו, מסחר וירטואלי וכל מה שקשור בכך. אם אתם עדיין לא יודעים מה משמעות המושגים האלה, אני ממליצה להתחיל מהמאמר הזה בו אני מסבירה את הדברים הבסיסיים שצריך לדעת.

מעבר לכך, ריכזתי כאן את השאלות הנפוצות שאני שומעת ממי שמתעניין בתחום וניסיתי לענות עליהן בדרך ברורה ונגישה:

מה זה קריפטו? מה הקשר בין מטבעות כסף לכתב סתרים והצפנה??

תורת כתיבת הסתר נקראת "קריפטוגרפיה", ומשם זה נולדו המטבעות הקריפטוגרפיים, או בשמם הידוע והמוכר – קריפטו (למשל: ביטקוין, אתריום דוג'קוין ועוד).

כתבתי לכם לאחרונה על ה-MetaVerse ועל כנס ה-NFT שהייתי בו, ואלו יחד הם ממש הוכחה מוחשית לעובדה שאנחנו נעים לעבר עולם וירטואלי ודיגיטלי יותר ויותר.

מטבעות הקריפטו הם מטבעות וירטואליים, ואיתם אנחנו יכולים לרכוש מוצרים וירטואליים/דיגיטליים שמבוזרים ברחבי הרשת העולמית. מבוזרים, הכוונה לכך שמתבצעת הסכמה משותפת של כמה משתמשים ברחבי הרשת – הסכמה מבוזרת.את הרכישות והעסקאות ניתן לבצע באמצעות פלטפורמות שונות, חלקן עדיין עובדות עם המטבעות הישנים של ביטקוין ואתריום וניתן לבצע איתם עסקאות עם המטבעות המוצפנים הללו. כל עסקה עם מטבעות קריפטו היא בעצם עסקה שדורשת סיסמא מאובטחת.

אז איך ניתן להשיג את מטבעות הקריפטו הראשונים שלי?

כמו כסף רגיל, גם כאן יש צורך בארנק. ארנק דיגיטלי.

בתור התחלה פשוט מחפשים רשת שסוחרת במטבעות קריפטו (למשל, המובילה בעולם היא בורסת המסחר Binance) ונרשמים – חשוב להירשם עם סיסמא ברמת אבטחה גבוהה ולשמור את הסיסמא הזו היטב. הרישום לרשתות הללו הוא עם אבטחה ברמה מאוד גבוהה, עם אימותים בכמה שלבים וקודים מוגנים.

מה זו בעצם עסקה וירטואלית?

בדיוק כשם שאנחנו משקיעים במניות ומט"ח, כך גם אנחנו יכולים להשקיע באומנות והון דיגיטלי, נכסים וירטואליים בעלי ערך.

עסקאות וירטואליות מאפשרות לנו לבצע מכירה וקנייה באמצעות ממשקים דיגיטליים וללא צורך בנוכחות פיזית – לא שלנו ולא של המוצר הנרכש. בעסקאות הללו אין צורך בבנקים כגורם מקשר ומתווך, ולשער הדולר והמדד אין השפעה על העסקה. ערך המטבע נקבע אך ורק ע"י המשתמשים המבוזרים.

השקת יצירת ה-NFT הראשונה שלי

איך מעריכים אומנות דיגיטלית?

תמונה מקורית שצוירה ע"י צייר מפורסם היא בעלת ערך מובהק, משום שהיא המקור.

תמונה או כל אומנות אחרת שהיא דיגיטלית ונסחרת ברשתות היא בעלת ערך בהתאם לכמה פרמטרים שנקבעו עבורה כשהיא נוצרה: שנת ייצור, רמת הנדירות שלה, ייחודיות בהשוואה ליצירות אומנות אחרות. חשוב מכל – אומנות דיגיטלית אינה ניתנת לגניבה ויש לה רק בעלים אחד בזמן נתון בהתאם למס' הסידורי שלה.

 שוק ה-NFT צומח בקצב מסחרר בכל העולם, וסיכוי גבוה שמה שתרכשו היום יהיה שווה הרבה יותר בעתיד.

נכון לעכשיו, העסקאות הן גם ללא גורמים מתווכים וללא עמלות, ולכן עכשיו זו ההזדמנות לצמוח ביחד עם השוק המופלא והקסום הזה.

במה זה שונה ממשחקי מחשב של גיימרים?

את האמת, זה לא ממש שונה…

גיימרים הם בעלי העסקים הוירטואלים החלוצים בדרך-כלל. כל האוצרות שהם אוספים במהלך המשחק או מטבעות שהם מנתרים כדי ללקט – כל אלו הם מטבעות דיגיטליים אמיתיים! הם שווי ערך לנכס שהם יכולים לרכוש באמצעותם. נכון, לא מדובר על נכס שהוא בית או רכב, אבל בהחלט מדובר בנכס דיגיטלי שהוא בעל משמעות וערך עבורם.

גיימרים ברחבי העולם משחקים זה מול זה, ללא היכרות מקדימה וללא מפגש פיזי, ובכל זאת הם יכולים לשחק בינם לבין עצמם ולפיכך גם "לסחור" בנכסים שהם צברו לעצמם במהלך המשחק.

כתבה על NFT בכאן

מאיפה מתחילים? איך נכנסים לתחום ה-NFT?

NFT הוא עדיין תחום חדש, אבל כבר יש המון מידע עליו ולא תמיד קל להתמצא בו. אני ממליצה מאוד להתחיל את מסע ה-NFT שלכם על ידי קריאה, צפייה במדירכים ומעקב אחרי חשבונות סושיאל רלוונטים. רב הדיון על NFT מתנהל בשרתי דיסוקרד וטוויוטר, בייחוד בחדרי השיחה Twitter Spaces. ככל שתשקיעו בהתעמקות בקהילת ה-NFT, כך תוכלו לצור עוד מדע ולהתחיל להבין איך עובדות הרכישות והמכירות, במה שווה להשקיע, ואיך להפוך לאספנים בעצמיכם.
אני מבטיחה להביא ליצור לכם בקרוב גם מדריכים מעשיים על כניסה לתחום. בינתיים, אם אתם רוצים להתייעץ או להיעזר בי ובצוות שלי לקידום פרויקטי NFT או לשיווק דיגטלי של העסק שלכם, תמיד אפשר לפנות אלי באמצעות האתר.

מאמרים נוספים