סנפצ'ט: כן היא עדיין קיימת ומה צריך לדעת עליה - Snapshot: Yes It Still Exists And What You Need To Know About It

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כל מה שרציתם לדעת על שימוש בסנפצ'ט בשנת 2021.

האם סנאפצ'ט נכחדה או שעוד כדאי להכיר אותה ולהתעדכן בה? מה צריך לדעת האפליקציה בשנת 2021? האם מדובר באפיק יעיל לשיווק עסקים בדיגיטל?
אז אמנם סנפצ'ט לא פופולארית בישראל כמו שהיא פופולארית בארה"ב, אך עדיין – כדאי לכם להכיר אותה. במיוחד אם אתם בעלי עסקים ו\או עוסקים בעולם השיווק בדיגיטל.

9 דברים שכדאי לכם לדעת על סנפצ'ט בשנת 2021:

1. כמה אנשים משתמשים בסנפצ'ט כיום?

ל- Snapchat יש כיום כ-229 מיליון משתמשים פעילים מדי יום ברחבי העולם. זוהי עלייה של 20.5 אחוזים מ-190 מיליון המשתמשים שהיו לה בשנה הקודמת (Statista, 2020).

2. מי הם משתמשי סנפצ'ט?

הנתון הבא של Snapchat מדגיש עד כמה האפליקציה פופולרית בקרב הדור הצעיר. יותר ממחצית, או 53 אחוז ליתר דיוק, מכל משתמשי האינטרנט האמריקאים בגילאי 15 עד 25 משתמשים באפליקציית שיתוף התמונות (Statista, 2019). למעשה, סנפצ'ט היא הרשת החברתית הפופולרית ביותר בקרב בני נוער בארה"ב. לפני אינסטגרם, טוויטר ואפילו ענקית המדיה החברתית פייסבוק.
הפופולריות של האפליקציה פוחתת בקרב מבוגרים יותר. רק שליש ממשתמשי האינטרנט בארה"ב בגילאים 26 עד 35 משתמשים ב- Snapchat. נתון זה יורד לאחד מכל חמישה בקבוצת הגיל 36 עד 45 ואחד מכל עשרה בקבוצת הגיל 46 עד 55; ורק ארבעה אחוז ממשתמשי האינטרנט בארה"ב מגיל 56 ומעלה משתמשים ב- Snapchat.

3. מהו היקף השימוש בסנאפצ'ט?

מדובר באפליקציה שמשתמשיה נחשבים לפעילים יחסית. על פי הסטטיסטיקות Snapchat, למעלה מ -210 מיליון snaps נוצרים מדי יום (Snapchat, 2020). בנוסף, אפליקציית Snapchat נמצאת במקום השני ברחבי העולם בהתבסס על השימוש הכללי בנייד. משתמשי Snapchat מתוארים בדרך כלל כ"רועשים "מאוד. פירוש הדבר שהם פעילים מאוד ביישום, ומשתפים תמונות וסרטונים באופן קבוע. רמות המעורבות גבוהות, ומשתמשי Snapchat רבים פוקדים את האפליקציה מספר פעמים ביום. זה מגביר את מידת השימוש באפליקציה בנייד, בהשוואה לאפליקציות אחרות של רשתות חברתיות דומות.

4. למה אנשים משתמשים בסנאפצ'ט?

95 אחוז ממשתמשי Snapchat אומרים שהשימוש באפליקציה גורם להם להרגיש מאושרים.
בנוסף, על פי מחקר, הסיבות העיקריות שאנשים משתמשים ב- Snapchat כוללות שיחה עם חברים, שיתוף תמונות, משחק עם עדשות ומסננים ושיתוף סרטונים. לשם השוואה, רוב משתמשי הטוויטר משתמשים בו כדי לעמוד בקצב האירועים הנוכחיים, בעוד שרוב משתמשי YouTube קופצים לפלטפורמה כדי ללמוד על נושאים מעניינים.

סנפצ'ט

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

מה עוד צריך לדעת על סנפצ'ט?

5. מה הסיפור עם המצלמות של סנאפצ'ט?

לסנאפצ'ט, כמו לאינסטגרם, יש יכולת להתחבר למצלמה שלכם, ולצלם אתכם. למצלמה של סנאפצ'ט יש כוח רב, עד כדי כך שבלעדיה כנראה בכלל לא הייתה סנאפצ'ט. עפ"י נתוניה המעודכנים של החברה, המשתמש הפעיל היומי הממוצע ניגש למצלמת Snapchat יותר מ-20 פעמים ביום!

6. מה זה Snapchat Discover?

ב- 27 בינואר 2015, החברה הודיעה על השקת Snapchat Discover. הכוונה ל'סקשן חדשות' בתוך הפלטפורמה, בו ניתן להתעדכן באירועים אקטואליים, תרבות הפופ ועוד. משתמשים יכולים לגשת לתכונת Snapchat Discover על ידי פתיחת אפליקציית Snapchat במכשיר נייד והחלקה ימינה פעמיים. ההשקה של Snapchat Discover מיצבה מחדש את הרשת החברתית גם כמקור חדשות. על פי נתוני החברה, כמעט מחצית מהצופים היומיים של Snapchat צופים ב- Discover בכל ימות השבוע. למרות הפופולריות שלו, Snapchat Discover מתמודד עם תחרות מפלטפורמות מדיה חברתית אחרות. כמו פייסבוק ו- YouTube, המציעות גם הן תכני חדשות מסוג ווידאו לקהלי הפלטפורמה שלהם.

7. מה צריך לדעת על שיווק באמצעות משפיענים בסנפצ'ט?

כמעט 4 מתוך 10 משתמשי סנאפצ'ט טוענים שהם מגלים מותגים בזכות המלצות של סלבריטאים, מובילי דעה ופוסטים בפלטפורמה. אמנם סנפצ'ט אינה הפלטפורמה הטובה ביותר לשיווק באמצעות משפיענים. אך עם הזמן יותר ויותר מותגים מתחילים לשווק באמצעות משפיענים באפליקציה. בהקשר זה, כדאי לדעת ששיווק מסוג זה עובד הכי טוב כשהוא לא נראה כמו פרסומת ממש. אמנם זה נכון יחסית לכל הפלטפורמות החברתיות, אך בסנאפצ'ט זה בולט במיוחד.

8. מה הסיפור בין קיילי ג'נר לסנפצ'ט?

בפברואר 2018, צייצה  קיילי ג'נר, כי היא "מיצתה", את השימוש באפליקציית סנפצ'ט. במהלך 11 שעות מאז שאמרה זאת, צנחה מניית החברה בכ-1.3 מיליארד דולר. 
עם זאת, לא נצפתה ירידה משמעותית במידת והיקף השימוש של משתמשים אחרים באפליקציה. להפך, סנפצ'ט ממשיכה להציג מגמת עלייה בכל מה שקשור לשימוש בה. ממחקר שנעשה בהמשך של אותה שנה עולה כי 63 אחוז ממשתמשי סנאפצ'ט אומרים שהם מבקרים בה מדי יום. וכמחצית (49 אחוז) טוענים כי הם מבקרים באפליקציה מספר פעמים ביום.

9. מה הם החידושים האחרונים בסנפצ'ט?

סנאפצ'ט חידשה את ההתמקדות באפליקציית אנדרואיד שלה, שנשארה מאחור מבחינת העדכונים. בשנת 2019 החברה לא רק עדכנה את האפליקציה, אלא גם מיטבה אותה למערכת ההפעלה אנדרואיד. ומכיוון שרוב המשתמשים ב- Snapchat משתמשים במערכת ההפעלה אנדרואיד, זה נתן לאפליקציה אפשרות משופרת להרחיב את בסיס המשתמשים שלה. נוסף לכך, Snapchat עדכנה גם את מסנני הפנים לאנדרואיד והוסיפה כמה חדשים. כמו פילטר החלפת המגדר ופילטר התינוקות, שהפכו לוויראליים. מאמצים אלה מובילים לעלייה במעורבות המשתמשים וכתוצאה מכך גם לעלייה במספר ההורדות של סנפצ'ט.

 

סנפצ'ט

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

קידום ברשתות החברתיות ובדיגיטל

מעוניינים בשיווק העסק בסנאפצ'ט או ברשתות חברתיות אחרות – כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, לינקדאין או טיקטוק? הגעתם למקום הנכון.

אנו בסושיאל ליידי מספקים מזה עשור שירותי בניית אתרים,  אסטרטגיה וניהול תוכן, פרסום ממומן, הרצאות וסדנאות ועוד מגוון שירותים בתחום הקידום בדיגיטל.
דברו איתנו, ואנו כבר נדאג לכך שהמתחרים שלכם יישארו מאחור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

אם אהבת, בטח גם תרצה לקרוא על :

Close
מעבר לסרגל הכלים