סנפצ'ט
סנאפצ'ט מול אינסטגרם

סנפצ'ט: כן היא עדיין קיימת ומה צריך לדעת עליה – Snapshot: Yes It Still Exists And What You Need To Know About It

האם סנאפצ'ט נכחדה או שעוד כדאי להכיר אותה ולהתעדכן בה? מה צריך לדעת האפליקציה בשנת 2021? האם מדובר באפיק יעיל לשיווק עסקים בדיגיטל?
אז אמנם סנפצ'ט לא פופולארית בישראל כמו שהיא פופולארית בארה"ב, אך עדיין – כדאי לכם להכיר אותה. במיוחד אם אתם בעלי עסקים ו\או עוסקים בעולם השיווק בדיגיטל.

5 דברים שכדאי לכם לדעת על סנפצ'ט בשנת 2021:

1. כמה אנשים משתמשים בסנפצ'ט כיום?

ל- Snapchat יש כיום כ-229 מיליון משתמשים פעילים מדי יום ברחבי העולם. זוהי עלייה של 20.5 אחוזים מ-190 מיליון המשתמשים שהיו לה בשנה הקודמת (Statista, 2020).

2. מי הם משתמשי סנפצ'ט?

הנתון הבא של Snapchat מדגיש עד כמה האפליקציה פופולרית בקרב הדור הצעיר. יותר ממחצית, או 53 אחוז ליתר דיוק, מכל משתמשי האינטרנט האמריקאים בגילאי 15 עד 25 משתמשים באפליקציית שיתוף התמונות (Statista, 2019). למעשה, סנפצ'ט היא הרשת החברתית הפופולרית ביותר בקרב בני נוער בארה"ב. לפני אינסטגרם, טוויטר ואפילו ענקית המדיה החברתית פייסבוק.
הפופולריות של האפליקציה פוחתת בקרב מבוגרים יותר. רק שליש ממשתמשי האינטרנט בארה"ב בגילאים 26 עד 35 משתמשים ב- Snapchat. נתון זה יורד לאחד מכל חמישה בקבוצת הגיל 36 עד 45 ואחד מכל עשרה בקבוצת הגיל 46 עד 55; ורק ארבעה אחוז ממשתמשי האינטרנט בארה"ב מגיל 56 ומעלה משתמשים ב- Snapchat.

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

3. יצירת פוסטים המשלבים מולטימדיה

ישנם כמה סוגים של פוסטים הנגישים כיום רק כמודעה ממומנת או בתוך הסטודיו. אם אתם רוצים להעלות אלבומי תמונות, קרוסלות, או מצגות של תמונות, כאן תוכלו לגשת אל האפשרות הזאת באמצעות בחירת האופציה ליצור פוסט מולטימידה. הסטודיו גם מאפשרו פוסטים המשלבים תמונה ווידאו, בדומה לקאנבס המוכר ממערכת הפרסום.

 

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

4. קולקציית סאונד לשירותכם

אחד הקשיים ביצירת תוכן ווידאו לדיגיטל הוא מציאת חומרי גלם לא מוגנים בזכויות יוצרים. פייסבוק מעודדת את המשתמשים שלה ליצור סרטונים ומציעה להם ספרייה של מוזיקה חינמית שאפשר לנצל לכל צורך העולה על רוחכם.

 

5. ניהול תוכן וידאו

במובנים רבים, הסטודיו הוא חיקוי של מערכת ניהול התוכן של יו-טיוב, הנקראת גם היא סטודיו. עצם ההשקעה של פייסבוק ביצירת הסטודיו היא עדות נוספת להחשיבות שפייסבוק מייחסת לתוכן וידאו. מי שמעלה הרבה סרטונים לעמודים שלו ימצא הרבה עניין בממשק הסטודיו. למשל, יש כאן אפשרות ליצור פליי-ליסטים של הסרטונים שלכם ולהגיש בקשה למונטיזציה של הסרטונים. בדיוק כמו בסטודיו של יו-טיוב. יוצרי וידאו גם יוכלו ללמוד כאן יותר על הביצועים של הסרטונים שכבר הפיצו ולקבל סטטיסטיקות מעודכנות על זמני צפייה והקהל שנחשף אליהם. עוד אפשרות מעניינת – העלאה של סרטון אחד למספר עמודים באמצעות אפשרות ה-cross posting.

 

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

סיכום

מערכת ניהול הדפים העסקיים של פייסבוק לא ממש עודכנה בשנים האחרונות. מפעם לפעם מופיעים בה באגים מעצבנים כמו בעיות בתזמון הפוסטים ונראה שעם הזמן היא הופכת לפחות נוחה לעבודה. עבור מנהלי תוכן ובייחוד מי שמפרסם הרבה סרטונים בנכסי הפייסבוק שלו, הסטודיו מהווה כלי עבודה נח שיכול להיות אלטרנטיבה לממשקים אחרים של פייסבוק

אם אהבת, בטח גם תרצה לקרוא על :

מאמרים נוספים