כלים וירטואלים מומלצים לעבודה יעילה מהבית – Apps that make working from home easier

7 כלים וירטואלים שמאפשרים עבודה יעילה מהבית

בימים אלה נאלצים כל שוכני המשרדים בעולם לאמץ שגרה חדשה ולהתחיל לעבוד מהבית. אולם אצלנו בסושיאל ליידי לא יהיה כל שינוי באופן העבודה, היות ואנחנו עובדים מהבית כבר שנים רבות. מובילת המגמה הזאת בקרבנו היא כמובן הבעלים והמנכ"ל טל נברו. טל הקימה את העסק הדיגיטלי הראשון שלה מאי קריבי כבר ב-2006 כשהרעיון של מסחר באינטרנט היה בחיתוליו וכיום היא עובדת מהבית עם תינוקת ביד אחת ולפטופ ביד השנייה. הצוות שלנו מפוזר ברחבי העולם ואנחנו משתפים פעולה ללא הפסק, למרות שבפועל אנחנו יושבים במקומות מרוחקים זה מזה כמו קליפורניה, מלטה, טקסס, פורטוגל וישראל. 

כל אחד מאתנו גילה בדרכו שעבודה מהבית דורשת שינוי תפיסתי, התאמה של אורחות החיים והערכות פסיכולוגית. אבל אנחנו מאוהבים בשיטת העבודה הזו לא היינו מוותרים עליה כדי לשוב לעמידה בפקקים ושיחות ברזייה עם עובדים אחרים. על רבים מהאתגרים הטכנולוגיים הקיימים באופן חיים זה נותנים מענה כלים דיגיטוליים שונים. בתקופה הנוכחית, כדאי לכל אחד להכיר אפליקציות שיוכולות לעזור לכם עליכם להתנהל מול לקוחות, לעשות פגישות עם חברים לצוות וליעל את יום העבודה.

הורות תוך כדי עבודה מהבית - כן זה אפשרי.

ריכזנו עבורכם את כל האפליקציות והתוכנות החינמיות (או כמעט חינמיות) שאימצנו אותן ככלי העבודה היומיומיים שלנו:

אם אתם חיים בישראל אתם כנראה כבר משתמשים בווטסאפ יותר מכל אפליקציה אחרת ואין צורך להכביר במילים עליה. כחלק מהמערך העסקי שלנו, אנחנו משתמשים בווטסאפ בלי סוף: יש לנו קבוצות של צוותי העבודה בחברה וקבוצות עם הלקוחות שבהן מעדכנים ומתייעצים בזמן אמת. ממשק העבודה whatsapp web מאפשר לנהל את ההתכתבות מהדסקטופ למי שההקלדה בנייד מאיטה אותו. ווטסאפ היא גם דרך פשוטה לערוך שיחות ועידה קוליות עם אנשים מכל העולם. 

הכלי הנגיש והנפוץ ביותר לפגישות וידאו המאפשר שיחה של עד 100 משתתפים, שיתוף מסך ופיצ'רים נוספים. יתרונו הגדול הוא בכל שאינו דורש שום התקנה או פתיחת שם משתמש. בגישה מהדסקטופ ניתן להצטרף לשיחה בלחיצה על לינק בלבד. בנייד תדרשו להתקין אפליקציה, אך גם כאן אין צורך בשום פעולה נוספת. בגרסא החינמית של התוכנה תוכלו לשוחח למשך 40 דקות בלבד ולאחר מכן תצטרכו לשלוח לינק נוסף. אם תרצו לרכוש גרסא בתשלום תוכלו לערוך שיחות ללא הגבלת זמן או מספר משתתפים.

Zoom App
זום - המלחיפה של סקייפ שכולם מדברים עליה

לא מדובר בבשורה חדשה, אבל אם אתם עדיין שומרים קבצים במחשב האישי שלכם, אתם לא מתנהלים נכון. טכנולוגיית הענן של הדרייב מציעה לעסקים קטנים פתרון נפלא לאכסון כל החומרים החשובים כך שלעולם לא יילכו לאיבוד. מעבר לזה, שיתוף הקבצים והאפשרות לעבוד על אותו קובץ יחד מעולים לעובדים הרוצים לשתף פעולה מבלי להפגש.

אפליקציית שיתוף מסך פשוטה מאוד להתקנה ולהפעלה. מתאימה במיוחד למתן סיוע במחשב מרחוק או העברת הדרכה למי שצריך ללמוד שימוש בכלים חדשים.

אני-דסק - תכנת שיתוף מסך פשוטה

ישנן כל הרבה מערכות לסידור משימות שהבחירה בינהן יכולה להפוך למשימה משל עצמה. אנחנו אימצנו את טרלו כי הוא פשוט לשימוש ומתאים למגוון רחב של פרויקטים. 

ניהול אפקטיבי של זמן העבודה הוא אתגר עצום עבור מי שעובד מהבית. טוגל היא אפליקציה פשוטה הזמינה גם כתוסף נח לדפדפן כרום. המאפשת לעקוב אחרי הזמן שהקדשתם לכל פרויקט כך שתוכלו לנהל מעקב ולהבין מה הן המשימות הדורשות יותר מדי זמן.

מעבר להיותה כלי נח לעיצוב כל סוגי התוכן החזותי למדיה החברתית, קאנבה היא גם כלי נח לעבודה בצוות. האפשרות לשתף פרויקט באמצעות לינק הופכת את העבודה המשותפת על משימות לנוחה במיוחד.

עבודה מבית היא הזדמנות מדהימה המאפשת לבנות לוח זמנים אישי, לנצל את זמני העבודה האפקטיבים ביותר לכל אחד באופן אישי ולפנות יותר זמן לבני משפחה. עבורנו זה לא רק כורך המציאות, אלא הדרך היעילה ביותר לעבוד במאה ה-21.

מאמרים נוספים