7 דרכים לקידום העסק באמצעות וידאו באינסטגרם How to Use Instagram Video for Business

שימוש בסרטוני אינסטגרם ככלי שיווק ופירסום

בשנים האחרונות, פעילות במדיה החברתית, בדגש על אינסטגרםהופכת ליותר ויותר רלוונטית וחשובה עבור אתרים ועסקים אשר רוצים לקדם את עצמם, למתג את עצמם ולהגיע לקהלי יעד חדשים.
זהו אינו טרנד או תחום המיועד רק לצעירים, אלא כיוון אמיתי שאליו מתקדמת תעשיית האינטרנט, ועבור עסקים ואתרים רבים פעילות כזו יכולה להיות מאד רלוונטית ולספק יתרונות רבים לעסק.

סרטוני וידאו הם כלי חשוב מאד לעסק, אשר מאפשר לו להביע מסר או להציג מוצר ושירות, כפי שלא יכול היה לעשות באמצעות תמונה או טקסט בלבד.

כוחו של הוידאו הולך ומתחזק, ובנוסף אינסטגרם שמה בימים אלו, הרבה יותר דגש על וידאו שעולים לאויר מאשר על תמונה בלבד. אמנם אין דרך בטוחה לעשות את האינסטגרם ווידאו מושלם, אך הטקטיקות האלו יכולות לעזור ליצור קטעי וידאו יעילים יותר ובעלי נוכחות טובה יותר באינסטגרם.

הנה שבע דרכים בהן ניתן להשתמש בסרטוני הוידאו של אינסטגרם (באם זה ב"סיפורים" או בחשבון עצמו של הגולש), בכדי לשפר ולייעל את החשבון, וזאת באמצעות שימוש בתוכן מרתק ומעניין אשר ימשוך קהל חדש.

Kitesurfing Time ???‍♀️?#lovethesummer

A post shared by Tal Navarro (@talnavarro) on

1. שיתוף הצעות ומבצעים אטרקטיבים לזמן מוגבל בלבד (וידאו בסטורי)

מאחר והזמן הוא הפקטור המרכזי בסיפורי האינסטגרם, דבר זה נותן לנו הזדמנות נהדרת לנצל את אהבתם של אנשים למבצעים.
אנשים אוהבים מבצעים ותמיד יחפשו אחר המבצע החדש והאטרקטיבי, אחת הדרכים לעשות זאת היא לכלול הצעה/מבצע לאורך זמן מוגבל.
הפוסט שיועלה לסטורי יכלול את ההצעה, שתישאר רלוונטית לאורך 24 שעות בלבד. טקטיקה זו תמשוך אנשים חוזרים אל הסיפורים בחשבון, בתקווה למצוא עוד מבצע אטרקטיבי בהמשך. בסרטון, חשוב לצרף כתוביות וטקסט בכדי לספר את הסיפור. מאחר וצריך לקחת בחשבון שישנם צופים שלא יוכלו להפעיל את עוצמת הקול, אז הכיתוב צריך להיות ברור גם כשהצליל מושתק, וכך לעזור לצופה לקבל את המסר בכל מחיר.

2. הצגת האנשים שמאחורי המוצר או השירות (בסטורי או בטיימלין)

לאחר שהסיפורים באמצעות הצעות מיוחדות, קופונים או מבצעים משכו את תשומת לב הקהל המיועד, זה הזמן להוסיף גם מגע אנושי לתוכן, על ידי הצגת האנשים שמאחורי המותג. בדרך זו אנו גורמים לקהל להתחבר יותר אל המוצר ואל האנשים שעומדים מאחוריו, ובכך הם מבינים כיצד המערכת עובדת, ומתוודאים לאופן תהליך ייצור המוצר עצמו.
לדוגמה, צילום חברי צוות בודדים אשר ישתפו את קהל הצופים, כיצד הם תורמים לשיווק המוצר, או שיתוף בתהליך בניית המוצר במפעל.

3. הצגת המוצרים בזמן בפעולה

נאפשר לקהל הצופים הצצה על המוצר עצמו בזמן פעולה, מה שיתן לצופים תחושה והבנה עמוקה יותר של איך המוצר נראה, ובנוסף הכרת כל התכונות הבולטות שיש למוצר להציע.
יש לזכור שסיפורי האינסטגרם מבוססים על אינטרקציות אמיתיות בתוך הרגע, לכן יש לוודא שהסרטון אינו ערוך או מבויים, אלא יותר ספונטני ואורגני.
רצוי ליצור סרטון אשר יאפשר לראות את המוצר תוך כדי שימוש בו.

INSTAGRAM VIDEO

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

4. הזמנת משפיען להשתתפות בסטורי

הודות למדיה החברתית, לא רק חברות ענק יכולות לעשות שימוש במשפיענים, עסקים מכל הגדלים יכולים להגיע אל המשפיעים במגוון רחב של נישות.
שותפות עם משפיע רלוונטי,  אשר "ישתלט" על הסטורי בחשבון האינסטגרם, יאפשר הצגת תוכן לקהל נרחב יותר, וחשיפת המוצר לקהל של המשפיען גם כן. 

5. שילוב סרטוני ציר הזמן 

הסרטונים בציר הזמן (בפיד) מופעלים באופן אוטומטי ויכולים להיות באורך של עד כ- 60 שניות, מה שהופך אותם למשהו קליל יותר, המאפשר הצצה מהירה לגבי המוצר. בעבר צילום וידאו אנכי נחשב בחירה אסתטית רעה, אך זה השתנה עם הפופולריות של השימוש במכשירים ניידים המוחזקים בצורה אנכית. הרשתות החברתיות מאפשרות לנו ליצור וידיאו בצורה קלה ונוחה, עם אפשרות לעריכה ושיתוף.  משמעות הדבר היא קבלת סרטונים אנכיים כסטנדרט חדש. צילום אנכי מתאים במיוחד לסיפורי אינסטגרם. וידאו אנכי באופן טבעי ממלא את המסך כולו, ויוצר חוויה יותר אמיתית ואורגנית. בקטעי הוידאו בציר הזמן (בפיד), סרטון אנכי ייראה קטן מדי ולא מתאים בפיד, מה שיגרום לצופים להתרחק. אפשרות טובה יותר עבור סרטוני ציר זמן היא אופקית.
כמו הדוגמא הבאה:

6. הדגשת המוצרים בצורה מעניינת ומקורית

אינסטגרם היא הזדמנות מצויינת להציג את המוצרים בדרך הכי מגניבה, מעניינת ויצירתית. בעת יצירת סרטון וידאו, רצוי להתמקד בכמה תכונות עיקריות בכדי לשמור על הצופים מעוניינים ומסוקרנים, ובעצם "לסנוור" אותם עם תצלומים מעניינים, כאלו שתופסים את תשומת הלב. בעת יצירת הסרטון, רצוי להיות יצירתיים ככל שיעלה על רוחינו  ואפילו מומלץ מאד לשבור כמה כללים, וליצור משהו שעוד לא נעשה.

7.  פרסומות קצרות ואטרקטיביות

פרסומות קצרות באינסטגרם יכולות להיות מצחיקות, מרגשות, או מעוררות השראה. הפרסומות הקצרות הן דרך מצוינת לתאר את המוצר בצורה אמנותית או לקשר אותו לאורח חיים מסוים. כדאי לעשות מעט מחקר כדי לראות אם סגנון חזותי מסוים יכול להתחבר עם קהל היעד. במידה וזיהינו סגנון שכזה, נשים לב אליו, אך בעת יצירת הוידיאו ננסה ליצור משהו שונה ממה שהקהל שלנו רגיל לראות. מעין אלמנט של הפתעה.
כיתוב הסרטון צריך להיות מתומצת, קצר ולעניין בכדי לעורר את סקרנות הקהל ולא להעמיס עליו בעודף מידע.

מקווה שעזרתי! בהצלחה!

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

מאמרים נוספים