עפיםעל החיים באומגה בצ'אנגמאי
עפים על החיים באומגה בצ'אנגמאי

חלק 2 – פילים, קפיצת אומגה וחופים נדירים בירח הדבש המושלם שלי. תאילנד 2016 Thailand

לצפייה בכל התמונות והחלקים של סיקור ירח הדבש שלי בתאילנד:
חלק 1- צ'אנגמאי | חלק 2 – קופהנגן | חלק 3 – קו סמואי ובנקוק

חוות השיקום של פילפילוני

יום למחרת ביקרנו בחוות פאטארה, אשר כל מהותה הוא טיפול בפילים שננטשו, נפצעו או עברו התעללות. במקום דומה הייתי לפני שנתיים בביקורי בתאילנד, אבל הפעם החוויה היתה עצמתית יותר ובאתי מודעת יותר לפילים ולצרכיהם.
כשהגענו למקום, אחרי שעה נסיעה ביער טרופי מטורף, נפגשנו עם משפחה חמודה של פילים.
אמא ושני אחים צעירים, האחד – קראנו לו פילפילוני, בן מספר חודשים והשני בן 3 שנים, שבדיוק ינקו ממנה את ארוחת הבוקר שלהם.
ואז – פילפילוני גילה שהגענו.
והוא התחיל להשתולל משמחה ולרוץ לשחק איתנו. עכשיו תדמיינו 4 טון של פיל רץ לכיוונכם להיתקל בכם כמשחק. הוא החל לקחת בוץ עם החדק שלו והעיף אותו על הגב שלו ולכל עבר, ורץ חזרה אל בין רגלי אמו.
התמלאנו בבוץ, אבל נהנינו מכל רגע:)
בין לבין המשחקים – הוא אכל את הבמבוקים שהיו בכל כיוון על הקרקע, בדומה לשני הפילים האחרים שלא הפסיקו לאכול גם הם כל הזמן. בכל זאת – גודל כזה צריך הרבה לאכול.
הפילים כל כך אנושיים, שהתאהבנו בהם ברגע.
המבט שלהם, שכמעט תמיד דומע (כי אין להם כיס דמעות) שובה את הלב וההתנהגות שלהם היא כמעט אנושית. הם תפסו את הבמבוק עם החדק, שהוא הכלי הכי חשוב אצלם, והעבירו אותו אל פיהם. אם הבמבוק היה גדול מדי, הם הניחו אותו באמצעות החדק תלת רגלם ושברו אותו לשניים.

בחוות הפילים פאטארה בצ'אנגמאי
בחוות הפילים פאטארה בצ'אנגמאי

למדנו איך לטפל בפילים, איך לנקות אותם, איך לשוחח איתם כמעט.
המדריך התאילנדי המקומי גם שלח מתנדב להביא את הגללים של הפיל. מאחר ואף אחד לא התנדב – הלכתי אני והבאתי את גללי הפיל כדי לנתח אותם מול כולם!
זה היה מדהים כי גללי הפיל לא היו מגעילים בכלל כי הכילו אך ורק תוצרים של צמחים שהפילים אכלו מסביב. פירוק של הגללים מלמד המון על הפיל, על בריאותו, על גילו ועוד ועוד.

את היום הבוצי והחוויתי הזה סיימנו בסוויטה רומנטית מפנקת במלון שנראה יותר כמו עיירה כפרית באמצע הג'ונגל שנקראת – Khum Phaya Centara .
מה אגיד? חלום.
ג'קוזי ענק (עם מים ועלי ורדים בפנים) חיכה לנו לנקות מעלינו את היום המשוגע ובערב בילינו בשוק מקומי ענק שהמלון לקח אותנו אליו כדי לסגור את היום.
כשקמתי למחרת הבוקר, פתחתי את דלת המרפסת ושני צעדים הובילו אותי ישירות אל בריכה ענקית ששנשפכת לאורך כל החדרים.
התפנקנו במסאז' נעים ומרדים בספא המעוצב מושלם (!) של המלון וכבר חשבנו להודיע למארגנים שאנחנו לא מתכוונים לעזוב את החדר לשאר המסע, אבל אז עוד לא ידענו אפילו מה מחכה לנו בהמשך…

חווית האקסטרים הרומנטית שלנו – קפיצה באומגה לצד קופי הגיבון

אחרי חוות שיקום הפילים וסדנת הבישול התאילנדי שעברנו, אספו אותנו בבוקר אל ההרפתקאה הבאה – האומגה. בעבר עשיתי קפיצת אומגה בגוואטמלה, אך הפעם היתה זו חוויה זוגית מרגשת ומדהימה, ביערות ירוקים ונהרות שלא ראיתי כמותם לפני כן בגובה הזה.
נסענו שעה וקצת שוב – לתוך יער עם אינסוף ירוק, עולים גבוה יותר ויותר בהרים של צ'אנגמאי (צ'אנגמאי עשירה במים – לכן יש המון המון יערות וצמחיה בכל מקום – בריאות לנפש ולעין).
בתום השעה הזו, הגענו לפארק הכולל יותר מחמישה ק"מ של כבלי אומגות.
אחת מהאומגות שעשינו – היתה האומגה הארוכה ביותר באסיה, שאורכה מעל 800 מטרים!
זה היה מדהים!
היינו בגובה של מעל מאה מטרים וכל קפיצה עם האומגה – נפרש תחתי יער עבות מהמם, עם מגוון סוגי עצים, צמחיה ונהרות שוקקים למטה.
מדי פעם עברנו על גשרים ארוכים וצרים, ירדנו קשורים עם חבל מגובה מטורף לצד גזע עץ ענקי, קפצנו אל תוך העצים קשורים בגב (יכולים לדמיין דבר כזה??? מדהים!!) ובין צריחה לחיוך, צילמתי הרבה עם הגו-פרו שלי ואפילו עשינו שתי קפיצות זוגיות, מחובקים וחווים את הטירוף הזה ביחד.
על העצים סביבנו הסתובבו קופי הגיבון המקומיים והיו לחלק בלתי נפרד מהחוויה יוצאת הדופן הזו.

עפיםעל החיים באומגה בצ'אנגמאי
עפים על החיים באומגה בצ'אנגמאי

בא לי בית מלון בקופהנגן…

יום למחרת טסנו בטיסה מפנקת עם בנקוק איירוויז אל אי החופים והמסיבות – קופהנגן.

בשבילי היתה זו פעם ראשונה בקופנגן – אבל מה שבטוח, לא הפעם האחרונה.
בנחיתה חיכה לנו איתי שאבו, נציגה של פלייאיסט בתאילנד, שמאותו רגע שהכרנו, לא רצינו להפרד.
איתי חי בקופהנגן עם אשתו וארבעת ילדיהם והוא מכיר את מקומות הכי שווים לבקר בהם בעיר, החל מהמתויירים וכלה בחופים סודיים מיוחדים שלקח אותנו אליהם.

רגע של שקט במלון המדהים Khum Phaya Centara
רגע של שקט במלון המדהים Khum Phaya Centara (בגד ים של סילביאן אימברג)

ואין ספק שיש חופים מעלפים לראות בתאילנד, נקודות תצפית מדהימות, רחובות עם אינסוף עצים ירוקים וצמחיה שתושביה רוכבים על קטנועים ללא קסדות (לעיתים 4 אנשים על קטנוע), דוכנים של אוכל מקומי שלא ברור ממה הם מתפרנסים וחנויות מקומיות שמלמדות המון על הלך החיים במקום.
גילינו באחד מהערבים ספא צמחים הזוי, באיזה מבנה חשוך עם המון עצים מסביב, והמון פריטים לא קשורים אחד לשני מפוזרים מסביב, כמו פסלים, כלי מטבח, תמונות ועוד, עם מארח מקומי מצחיק שחי שם 30 שנה ואירח אותנו שם לחוויה מיוחדת ובריאה. נמרחנו בכל הגוף בשמנים, בכורכום ובדבש (הזיה), שהינו בסאונה, נשטפנו במי בריכה מקומית וסגרנו את החוויה במסאז' של שעה מתחת לכיפת השמיים. היה מדהים וחוויתי לאין שיעור.

אז באמת שקופהנגן מדהימה ויש לה המון מה להציע.
אבל באמת, שההיי לייט בביקור שם – היה המלון שלנו. הסוויטה המטורפת הזו, על חוף הים, עם הבריכה בכניסה למלון…כל התמונות, כולל ביקור בחופי קופהנגן, קו תאו ויום שייט משותף בחלק הבא של המאמר (לחיצה כאן)

לצפייה בכל התמונות והחלקים של סיקור ירח הדבש שלי בתאילנד:
חלק 1- צ'אנגמאי | חלק 2 – קופהנגן | חלק 3 – קו סמואי ובנקוק

 

מאמרים נוספים