טיפים מקצועיים לשימוש בקאנבה

כפי שכתבנו לא מעט בעבר, קאנבה היא אחת מתוכנות העיצוב הטובות ביותר, דווקא משום הפשטות היחסית שהיא מציעה, וכן בזכות הטמפלייטים הרבים שהיא מכילה. אולם הפשטות של Canva יכולה לפעמים להטעות, היות ועם קצת ידע אפשר לעשות בה כמה עיצובים מגניבים במיוחד. קבלו כמה טיפים לעיצוב באמצעות קאנבה, שיעזרו לכם להכין תוצרי דיגיטל שווים במיוחד.

הוספת גופנים לקאנבה

קאנבה מגיעה עם לא מעט גופנים מגניבים. עם זאת, מבחר אמיתי קיים בקאנבה בעיקר בגופנים בשפה האנגלית. בעברית המלאי קטן הרבה יותר, ויתכן שתמצאו את עצמכם לא פעם מצרים על מבחר הגופנים הנמוך. 

מה אפשר לעשות בנדון? להוסיף גופנים לקאנבה בעצמכם. איך עושים זאת? מוסיפים "ערכת מותג" חדשה דרך עמוד הבית של Canva. שם בוחרים להוסיף גופנים שיתאימו למותג אותו אתם כביכול יוצרים. לאחר מכן, כאשר אתם עושים עיצוב חדש ורוצים להשתמש בגופן שהעליתם, בוחרים גופן מתוך ערכת המותג.

בחירת גופנים בקאנבה
בחירת גופנים בקאנבה

אפקט פיידינג (דהייה) של תמונה בקאנבה

מכירים את זה שאתם רואים באתרים באנר יפה שבו יש תמונה שדוהה בקצוות עד שהיא נעלמת? 

פיידינג של תמונה
פיידינג של תמונה

אז אם עיצוב כזה מדבר אליכם, אתם יכולים לעשות כזה בעצמכם ממש בפשטות. ראשית, מגדירים רזולוציה רחבה מאוד ליצירה, כזאת שתתפוס את כל רוחב הדף כאשר צופים באתר דרך המחשב (למשל 1920 פיקסלים לרוחב). לאחר מכן, בוחרים את התמונה שאתם רוצים להשתמש בה, ואת הצבע איתו אתם רוצים שהתמונה תשתלב (אנחנו בחרנו לבן). לאחר מכן, הולכים לאלמנטים, ובוחרים Transparent gradient.

מגדירים צבע לבן, ומוסיפים לעיצוב. לאחר מכן, מסובבים ב-180 מעלות, ומניחים בדיוק על הקו שבו נגמרת התמונה.

התוצאה? פיידינג של התמונה עד לרקע הלבן. 

יצירת קבצי SVG

כאן אין ממש טיפ, אלא יותר הדגמה של שימוש חכם ומקורי. כאשר מייצאים עיצוב בקאנבה ומורידים למחשב, אפשר לשמור את הקובץ בפורמט SVG. מה זה נותן? SVG הוא פורמט וקטורי לעיצוב, כלומר לא משנה כמה תמתחו ותתעסקו איתו, המראה שלו יישאר זהה. 

התכונה הזאת הופכת אותו פופולרית לעיצוב חלקים גרפיים באתרי אינטרנט, למשל כפתורים, אייקונים וסמלים אחרים שיכולים לשמש אתכם בעיצוב האתר. למשל, אתם יכולים לבחור כמה סמלים תואמים ב-Canva, להוריד אותם כ-SVG, ואז להשתמש בהם כדי לעצב סקשן באתר שלכם, במיוחד כאשר אתם בונים אתר באלמנטור.

למיטיבי לכת שלא מוצאים את האייקון שהם חיפשו בקאנבה, אפשר להוסיף אייקונים מרחבי האינטרנט, למשל מכאן.

יצירת QR קוד בקלות

ידעתם שאפשר לעשות QR ממש בקלות עם Canva? פשוט חפשו בתפריט הצד את הכפתור More, ולחצו לקבלת אפליקציות נוספות בקאנבה. בחרו QR Code ותעשו לעצמכם QR Code בקלות, משהו שיוכל לשמש אתכם בהקמת דפי נחיתה, לקמפיינים שיווקיים ועוד.

עוד לא עובדים עם התוכנה הנהדרת הזאת? לחצו כאן.

מאמרים נוספים