עומר אדם
צילום: שי פרנקו

כל החברות שלך במטאוורס: עומר אדם יופיע וירטואלית בלייב

מוזיקה ו-Web 3.0 הולכים היטב ביחד, והטרנד של הופעות במטאוורס ממשיך לתפוס תאוצה. היום עומר אדם העלה לאינסטגרם שלו כי הוא בתהליך של שיתוף פעולה עם חברת Stage 11, אשר מקימה בימים אלו מטאוורס ייעודי להופעות חיות. עומר אדם הגיע בחודש יוני לפריז לצורך יצירת הדמיה לאווטאר שלו, שישמש לצורך הופעות חיות במציאות המדומה. החברה כבר נמצאת בשיתוף פעולה בימים אלו עם דיוויד גואטה, סנופ דוג, Ne-yo, אייקון ואמנים ידועים נוספים. החברה מתיימרת ליצור עולם מוזיקלי חדש, כזה שיצית את דמיונם של אמנים ומעריצים כאחד, תוך שימוש בטכנולוגיות אינטראקטיביות, מציאות מדומה וקריפטו. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Omer Adam (@omeradam)

האם הופעה וירטואלית של עומר אדם היא הופעה חיה?

הטרנד של הופעות וירטואליות במטאוורס לא החל עם Stage 11; הדיג'יי הידוע מרשמלו כנראה היה הראשון שעשה זאת, כאשר הופיע בפני קהל של דמויות במשחק הסופר-פופולרי פורטנייט. לאחר מכן, הראפר טראוויס סקוט עשה הופעת ענק בפורטנייט בעצמו, שהפכה לאירוע מתוקשר יחסית. לפי הפרסומים, הראפר גרף לכיסו 20 מיליון דולרים כתוצאה מן ההופעה הזאת, הכנסות שהגיעו בין היתר ממכירת ממורביליה דיגיטלית של ההופעה, ממש כמו הופעה "רגילה". בחודש שעבר, הייתה זו אריאנה גרנדה שהופיעה בפורטנייט, שהרוויחה סכום דומה לטראוויס סקוט. בשבוע שעבר אגב, הופיעו אמינם וסנופ דוג וירטואלית בטקס פרסי ה-VMA, תוך שהם משתמשים באווטארים המבוססים על ה-NFTs של קופים משועממים שבבעלותם. 

אולם החיסרון בהופעות בפורטנייט, הוא שהן לא נעשות ב-Live: אריאנה גרנדה לא עשתה תנועות באולפן מיוחד ושרה, אלא הכל הוקלט מראש ורק שוחרר לפורטנייט בזמן קבוע מראש. זאת בניגוד להופעה מתוכננת של ג'סטין ביבר, שאמורה להתקיים בנובמבר הקרוב במטאוורס בשם ספייס. בהופעה הזאת, הזמר יופיע בלייב לגמרי, ואף יוכל להגיב לקהל שישלח אליו אימוג'ים. 

גם חברת Stage 11, שאמורה לפעול בסתיו הקרוב, צפויה לאפשר הופעות בלייב בסופו של דבר. תחילה עומר אדם יפרסם שני שירים בחברה, אך בהמשך סביר להניח שתהיה גם הופעה.  

מאמרים נוספים