מהו שיווק באמצעות תוכן ומה יתרונותיו? - What Is Content Marketing And What Are It's Benefits

רוצים לדעת מה זה שיווק באמצעות תוכן ואיך הוא מאפשר לכם לייעל את מערך קידום העסק שלכם בדיגיטל? היכנסו למאמר הבא וגלו כל מה שרציתם לדעת Content Marketing – שיווק באמצעות תוכן.


כשהתחיל טרנד השיווק באמצעות תוכן באירופה ובארה"ב הוא יצר מהפכה של ממש. הוא צובר תאוצה בזכות התוצאות האיכותיות שהצליח להביא לקמפיינים של החברות והמותגים הגדולים. מה שגרם לרוב המותגים והחברות בעולם כולו לעבור לשיטת שיווק באמצעות תוכן או לפחות לשים עליה דגש ניכר במערך הקידום שלהם.

אבל מהו בכלל שיווק באמצעות תוכן ואיך משלבים אותו במערך קידום העסק בדיגיטל? נתחיל מההתחלה.

מה זה בכלל שיווק באמצעות תוכן

מהו שיווק על ידי תוכן ולמה הוא משמש?

שיווק על ידי תוכן הוא סוג מסוים של קידום ששם דגש על יצירת תוכן בעל ערך מוסף לגולשים ברחבי האינטרנט שהם לקוחות פוטנציאליים של העסק והפצה של תוכן זה.
שיווק זה משמש עסקים כדי להשיג מטרות כמו יצירת אינטראקציה עם הגולשים בדיגיטל, יצירת לידים, הרחבת קהל הלקוחות, ביצוע מכירות דרך האינטרנט, בניית קהילת אונליין ועוד.

איך עובד שיווק באמצעות תוכן?

כשמדברים על שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן – הכוונה ליצירת תוכן מקורי, בעל ערך מוסף אמיתי והפצתו לגולשים באינטרנט. המטרה הראשית היא להפוך את הגולשים ללקוחות בעתיד. זאת באמצעות סיפוק תוכן ומידע עם ערך מוסף לצרכנים ולגולשים. תוכן זה מציג את העסק שלכם כמוביל ומקצועי בתחומו בעיני הצרכנים והוא אמור ליצור בקרבם נכונות ורצון לרכישת מוצרי החברה שלכם או הזמנת השירותים שאתם מספקים.

 

שיווק באמצעות תוכן

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

מה עוד חשוב לדעת על שיווק באמצעות תוכן?

שיווק באמצעות תוכן באמת שינה את צורת ההסתכלות כולה של אנשי השיווק, בדיגיטל וגם באוף-ליין. מדובר באסטרטגיה חדשה של שיווק – היא לא שמה דגש על המכירות באופן ישיר כמו בשיטות שיווק מסורתיות ומיושנות יותר, אלא היא שמה את הצרכן ב"מרכז". לפי שיטת שיווק זו, עליכם לבנות אמון בקרב הגולשים וליצור קרבה הדוקה יותר עם קהלי היעד, במטרה להפוך אותם ללקוחות מבעתיד. וכל זאת תוך דגש מירבי על צרכיי קהל היעד וסיפוק מיטבי שלהם.

"הרעיון המרכזי בשיווק באמצעות תוכן הוא אחד – המותג חייב לתת משהו בעל ערך כדי לקבל משהו בעל ערך בתמורה" (נאמר על ידי ג'יימס או'בריאן, מקים אתר המדיה הדיגיטלית המוביל "מאשבל" שנמכר לרשת CNN תמורת 200 מיליון דולר).

שיטת שיווק זו יוצאת מנקודת הנחה שאם תעניקו לגולשים תוכן איכותי ובעל ערך מוסף – זה יוביל לכך שהגולשים:
1. ייזכרו את שם המותג שלכם.
2. ייתפסו את העסק שלכם כמוביל ומקצועי בתחומו.
3. יהיו נאמנים לחברה שלכם כי הענקתם להם בעבר מידע רלוונטי שתרם להם אישית.
4. ייבחרו לרכוש דווקא אצלכם כשיזדקקו למוצרים שאתם מוכרים או לשירותים שאתם מספקים.

במה שיווק באמצעות תוכן שונה משיטות שיווק אחרות?

שיווק זה שונה משיטות שיווק מסורתיות יותר בכך שהוא דורש פילוח של קהלי היעד לפי ה"פרסונות" והוא מאפשר לכם לקדם תוכן רלוונטי ומותאם אישית לכל אחד מסוגי קהלי היעד. זאת מבלי להטריד אותם בפרסום כללי מדי וללא ממוקד שלרוב מפספס את מטרתו.
למעשה, מדובר בשיטת השיווק המודרנית שנמצאה כזו המוצלחת, האפקטיבית והמשתלמת ביותר כדי להגביר את המודעות לעסק, לשווקו בדיגיטל, להשיג לידים ולהגדיל את כמות המכירות המבוצעות אונליין. שיווק זה יביא לכם תוצאות יעילות ואיכותיות יותר מההשקעה על מערך הקידום הדיגיטלי שלכם, וזאת לעומת בחירה בשיטות שיווק מסורתיות יותר.

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

איך עושים שיווק באמצעות תוכן?

רוצים לשווק באמצעות תוכן את העסק שלכם? ראשית עליכם להגדיר את המטרות שלכם ולהכיר את קהל היעד שלכם. אחר כך עליכם לבנות אסטרטגיה שיווקית, כולל קביעת לו"ז העלאת תכנים לבלוג שיש לכם באתר ולפרופיל העיסקי שלכם ברשתות החברתיות.

שיווק מסוג זה דורש מכם לדאוג לאספקה רציפה וקבועה של כמויות גדולות של תכנים איכותיים ובעלי ערך מוסף לגולשים. עדיף כמובן שהתכנים ייכתבו כחלק מאסטרטגיה שיווקית כוללת, רציפה ומתמשכת.
את התוכן הזה עליכם להפיץ בחינם (או לפחות לספק חלק מהתוכן בחינם) ולשתפו במגוון אפיקי פרסום כמו בבלוג שבאתר שלכם, בפרופילים העיסקיים ובקבוצות שלכם ברשתות החברתות, באימיילים או ב-SMS שאתם שולחים לרשימת התפוצה שלכם ועוד ועוד.

התוכן שנוצר בשיטת ה- Content Marketing לדיגיטל אמור לספק לגולשים ערך אמיתי ולספק להם מידע אפקטיבי שייתרום להם. זאת במטרה לגרום לגולשים לזכור אתכם, לסמוך עליכם, להאמין שאתם מקצוענים בתחום הפעילות שלכם ולפנות דווקא אליכם בפעם הבאה שהם יזדקקו למוצרים או לשירותים שאתם מציעים.

שיווק באינטרנט

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

קידום תוכן בדיגיטל

מעוניינים לקדם את פרופיל האינסטגרם או הפייסבוק שלכם? רוצים להשיג יותר לידים או יותר מכירות באתר האונליין שלכם באמצעות שיווק תוכן בדיגיטל? אנו בסושיאל ליידי מספקים שירותי בניית אסטרטגיה וניהול תוכן בדיגיטל וכן שירותי קידום ממומן באינטרנט.

דברו איתנו עוד היום ואנו נתחיל לפרסם את המותג שלכם בדיגיטל ולקדם את הפרופיל העיסקי או האתר שלכם, כך שתשאירו את המתחרים מאחור.

אם אהבת, בטח גם תרצה לקרוא על :