טל נברו בארט באזל
טל נברו בארט באזל

ארט באזל 2022: נוצץ מתמיד, עוצמתי מתמיד

השבוע הסתיימו חגיגות ארט באזל במיאמי ביץ׳. לאלו שאינם מכירים, מדובר ביריד אומנות בינלאומי המאורגן על ידי ארגון בשם "ארט באזל", שהחל את דרכו בבאזל בשנת 1970, אולם מקיים בעשורים האחרונים כנסים בערים נוספות בעולם, ביניהן מיאמי. מדובר באירוע נוצץ במיוחד, אליו הגיעו השנה שמות גדולים כגון ריהאנה, קיילי ג'נר, קים קארדשיאן, Asap Rocky, הראפר MGK ועוד רבים. 

הסיבה שארט באזל מעניין אותי במיוחד, הוא המרחב הגדול לו זוכים יצירות NFT. כזכור, הייתי שם גם כמה פעמים בשנים האחרונות, אולם החוויה שלי מהאירועים השנה הייתה עוצמתית ושונה מכל שנה אחרת. במקביל לכך שניהלתי שני פאנלים בתחום הבלוקצ'יין ו-NFT, ודיברתי בשלושה כנסים גדולים העוסקים במטאוורס ובקריפטו, הייתי גם בכמה אירועים ותצוגות אמנות דיגיטלית שחיה בבלוקצ'יין.

למרות ש-NFTs קיבלו נוכחות מרשימה ביריד השנה, אפשר היה להרגיש את ההבדל הניכר בין שנה שעברה לשנה הנוכחית: בשנה שעברה פרויקטים רבים שפכו ערימות של כסף על האירועים והמייצגים הקשורים ל Web3. השנה לעומת זאת, לאור השוק הדובי והירידה החדה בביצוע עסקאות ב-NFTs, ראינו ביריד בעיקר את אותם פרויקטים בודדים ונבחרים שהצליחו באמת, והשקיעו באירועים ופעילויות מיוחדות במהלך השבוע.

האירועים המרכזיים ביריד

אחד האירועים המדוברים היה אירוע מיוחד של פרויקט Deadfellaz יחד עם Adam Bomb Squad, שהרימו מסיבה מדהימה שכללה לא רק דיג'יי וריקודים, אלא גם אפשרות לשחק באולינג ואף לגלוש על הקרח, הכל תחת קורת גג אחת, שם היו מאות חברי הקהילות בפרויקט, וגם האנשים המובילים בתחום הNFT.

עוד קצת ארט באזל
עוד קצת ארט באזל

אתר החדשות NFTnow בשיתוף פעולה עם Mana Common, יצרו חוויה מוחשית בשם The Gateway, בה יכלו המבקרים לטייל בתוך האמנות הדיגיטלית, ולהרגיש אותה תוך כדי שיטוט בין מייצגים חיים תלת מימדיים ענקיים, ואף סגרו רחוב שלם במיאמי שבו כל חנות ייצגה פרויקט שהם עשו איתו שיתוף פעולה

פרויקט World of Women הרים גאלה מפוארת שהייתה בתכלס ההיילייט של השבוע, עם מוזיקה, הופעות, אוכל, שתיה, רקדנים ואורחים, כולם וכולן בחליפות ושמלות מפוארות.

גארי ויינרצ'ק ( Gary Vee בשבילכם) עשה מספר אירועים, סביב פרויקט V-Friends , עשה כמה מפגשים וראיונות, הסתובב בין הכנסים ועצר לסלפי עם כל אחד שביקש (וכולם ביקשו!). וכמובן – הפייבוריטים שלי, Doodles – שתמיד יודעים לשפוך כספים למטרת חוויה בלתי נשכחת לקהילה שלהם ולמבקרים – ובנו מגרשי גולף צבעוניים, עם דמויות הדודלס מפוזרים מסביב, כאשר אנחנו המבקרים – משחקים גולף ועוברים מאיזור לאיזור – כל איזור מלא צבעים, דמויות, צלילים ומשימה אחת של להכניס את כדור הגולף לחור שלו.

באופן אישי, הוזמנתי גם לארוחה פרטית של Time Magazine, יחד עם ראש עיריית מיאמי, משקיעים, אמנים ואנשים מהתחום של Web3, שם נאם Keith Grossman – שהוא מנכל טיים הנוכחי, אשר בנה את מחלקת ה-Web3 של טיים, ומחליף בימים אלה תפקיד להיות מנכ״ל חברת Moonpay (חברה לתשתיות פיננסיות בעולם הקריפטו), כלומר ביצע מעבר חד לעבודה בלעדית עם תחום הבלוקצ׳יין, תוך כדי אמונה שלמה בעתיד ה-Web3.

היו עוד כל כך הרבה דברים מטריפים, חוויות אומנותיות, קולינריות, מרתקות, וקצרה היריעה מלהתייחס להכל. אבל דבר אחד בטוח: העולם עוד לא יודע מה מחכה לו. Web3 ועולמות הבלוקצ'יין הולכים לשנות את החיים של כולנו. ככל שהזמן עובר זה ברור יותר, וכל פעם שאני חווה אירועים הקשורים לתחום הזה, אני רואה כמה עבודה מדהימה נעשית מתחת לפני השטח וכמה אנשים טובים מעורבים בבנית העתיד של כולנו.

מאמרים נוספים