איך לדעת שהשיווק האורגני שלך עובד? - How To Know That Your Organic Marketing Works

רוצים לדעת מה צריך לבדוק ואיך – כדי לדעת אם מאמצי השיווק האורגני שלכם משתלמים?
במאמר הזה נלמד איך לדעת שהשיווק האורגני שלך עובד ומניב תוצאות איכותיות ומשתלמות.

אמנם תפקידו של מקדם אתרים או איש שיווק אורגני הוא להביא אתכם למיקומים טובים יותר בחיפושים האורגניים בגוגל
ולהגדיל את התנועה לאתר שלכם, אבל אם כל זה לא מביא לכם גם יותר המרות – אז יוצא שזה בעצם לא שווה את זה…
כלומר, המטרה של מקדם האתרים היא גם לעזור לכם להגדיל את הסיכוי שהגולשים שמגיעים לאתר או לדף הנחיתה שלכם יבצעו המרה. 
במילים אחרות, אם המטרה היא רק להגיע למקום ראשון בגוגל – אתם עלולים לגלות שזה לא ישפר את המצב הפיננסי של העסק.

אז איך יודעים אם מאמצי הקידום האורגני שלכם מניבים תוצאות?
המשיכו לקרוא כדי ללמוד איך יודעים אם השיווק האורגני שלכם עובד.

איך לדעת שהשיווק האורגני שלך עובד?

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

שיווק אורגני של אתר - איך לדעת שזה עובד?

שכרתם מקדם אתרים ואתם רוצים לדעת אם השיווק האורגני שלו עובד? או שאולי אתם מקדמים את האתר שלכם בצורה אורגנית בעצמכם ואתם רוצים לדעת האם אתם עושים את זה נכון? אתם יכולים מלהתחיל לבדוק את המדדים הבאים:

1. שיפור מיקומי האתר בתוצאות החיפוש בגוגל עבור ביטויים רלוונטיים

קידום אורגני של האתר שלכם אמור להביא חלק מהדפים שלכם למיקומים גבוהים יותר בתוצאות החיפוש – עבור שאילתות רלוונטיות של הגולשים. בדרך כלל זה הדבר הראשון שעליכם לבדוק, שכן זוהי מטרתו העיקרית של קידום אורגני של אתרי אינטרנט בגוגל. לדוגמא, אם אתם עורכים סדנאות אוכל לעסקים – אז תרצו לשפר את מיקומי האתר שלכם בתוצאות החיפוש עבור ביטויים כמו 'סדנאות אוכל לעסקים' או 'סדנאות אוכל לעסק'.
השיפור במיקום התוצאות החיפוש לא חייב להיות מאוד דרמטי כבר על ההתחלה. אבל הציפייה היא שיהיה שיפור כולשהו אם הקידום האורגני שאתם עושים אפקטיבי.

2. עלייה בכמות התנועה לאתר 

אם השיווק האורגני שלכם עובד אז ישנה ציפייה לראות גדילה בכמות התנועה לאתר. כלומר, הכוונה היא שאם הקידום האורגני אפקטיבי ומביא אתכם למיקומים טובים יותר בתוצאות החיפוש בגוגל – לרוב יש גם יותר כניסות לאתר. זכרו כי את הגדילה בכמות הכניסות לאתר לא רואים ישר כשמתחילים לעשות קידום אורגני. את תוצאות מאמצי הקידום האורגני לוקח זמן כדי לראות, גם אם הקידום האורגני שלכם נכון ואפקטיבי. לרוב, כדי למדוד את גדילת כמות הכניסות לאתר יש לחכות כמה חודשים עד שנה מאז מועד תחילת פעולות הקידום האורגני של האתר.

3. גידול בכמות הפניות או המעורבות עם העסק או עלייה בכמות הרכישות מהאתר 

בסופו של דבר, בעלי עסקים ומותגים משלמים לחברות פרסום ולאנשי שיווק על שירותי קידום אורגני (או עושים זאת בעצמם), כי הם רוצים לראות מזה יותר פניות – כלומר, יותר רכישות ויותר הכנסות. לכן, כדי לראות אם השיווק האורגני שלכם עובד – פשוט בדקו אם אכן ישנו גידול בכמות הפניות ובכמות הרכישות מהעסק שלכם. האם אתם מקבלים יותר טלפונים, יש יותר רכישות מאתר האונליין שלכם, או שאולי משאירים לכם יותר לידים? אם האתר שלכם בדיוק הגיע למיקומים טובים יותר בתוצאות החיפוש בגוגל, אז ייתכן כי יש קשר בין הדברים. זכרו שגם הפעם יש לחכות כמה חודשים עד שנה כדי למדוד זאת שכן קידום אורגני הוא תחום שלוקח זמן כדי לראות את התוצאות שלו.
אגב, אם אתם כבר משקיעים על קידום אורגני של האתר שלכם – בקרו מדי פעם גם בגוגל אנליטיקס כדי לראות איזה עמודים באתר שלכם לא ממירים ו\או גורמים לגולשים לנטוש את האתר. טפלו בכך בהתאם ותראו שזה יכול לייעל את מאמצי הקידום האורגני שלכם ולשפר את תוצאותיהם.

קידום בדיגיטל (אורגני וממומן)

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

איך לדעת שהשיווק האורגני שלך עובד?

אז אחרי שלמדנו על 3 הדרכים העיקריות למדידת היעילות וההצלחה של קידום אתרים אורגני, הנה עוד 2 טיפים שאולי יוכלו לסייע לכם:

  1.  שימוש ב-Search Console
    ה-Search Console זהו כלי של גוגל המאפשר לכם לראות דרך איזה שאילתות גולשים הגיעו לאתר שלכם וכן מאפשר לכם לנתח את מספר החשיפות ואחוז הלחיצות של הגולשים. הכלי לא מתייחס למיקומים מוחלטים אלא למיקום הממוצע של האתר שלכם מתוך מיקומי כל הגולשים עבור אותה שאילתא על ציר הזמן. על ידי שימוש בפילטרים שונים תוכלו לעקוב אחר שינויים בחיפושי הביטויים לאורך זמן ולמדוד מגמות שינוי בתוצאות מאמצי הקידום האורגני שלכם.

  2. שיפור ברווחיות העסק
    אם פעולות הקידום האורגני יעילות – הציפייה היא לראות שיפור ברווחיות של העסק. בין אם אתם מרוויחים באיזה אופן רק מכניסות לאתר או מהמרות של הגולשים כמו רכישות של מוצרים מהאתר – בסופו של דבר, לאורך זמן, הציפייה היא לראות שיפור ברווחיות העסק. שימו לב שזה משהו שלפעמים יכול להיות קשה למדוד יחסית. כדי למדוד זאת כמו שצריך יש לבודד משתנים שאינם רלוונטיים וכדאי להשוות לתקופות מקבילות בשנים קודמות. ובכל זאת, אם הקידום האורגני עובד (ואם מבודדים היטב את המשתנים שלא רלוונטיים) – אמור להיות שיפור ניכר לא רק בגובה ההכנסות אלא גם במידת הרווחיות של העסק.

     

לסיכום, קידום אורגני זה יכול להיות משהו שקצת קשה למדוד את מידת היעילות וההצלחה שלו. אבל אם מחכים מספיק זמן (ולא בודקים חודש אחרי תחילת הקידום האורגני), עוקבים אחרי כל השלבים בפוסט ומודדים את כל מה שצריך – אתם אמורים להבין האם השיווק האורגני שלכם עובד או לא.

קורסים דיגיטליים

רוצים לקדם את העסק ברשתות החברתיות? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבונות שלכם? לחצו כאן עכשיו

שיווק אורגני אפקטיבי ונכון לעסק שלכם

החלטתם שאתם רוצים לקדם את האתר שלכם בגוגל?
שמי טל נברו, בעלת חברת השיווק 'סושיאל ליידי' ואני אשמח לעזור לכם בקידום אורגני או ממומן בגוגל, או בדיגיטל בכלל.
אני מספקת שירותי ניהול תוכן וקידום אורגני, בניית אתרים ודפי נחיתה, קידום קמפיינים ממומנים וכן שירותים נוספים מעולם השיווק באינטרנט.
רוצים לדעת עוד? צרו איתי קשר, ואחזור אליכם בהקדם.

אם אהבת, בטח גם תרצה לקרוא על :