קורס אינסטגרם, שיווק ובנית עסק באינסטגרם
קורס אינסטגרם, שיווק ובנית עסק באינסטגרם

חשיבות הכשלון בדרך אל ההצלחה The Importance of Failure: Valuable Lessons from Failing

השבוע היה לי הכבוד להיות מוזמנת לכנס ״פאק אפ״ של ארגון הילל בדטרויט, כאחת משלושה אנשים שהוזמנו כדי לספר על כישלון שנחלו במהלך הקריירה שלהם ומה תובנותיהם…
אני קוראת לשלל כשלונותי (ויש לא אחד!) – שיעורים חשובים שעברתי והם שהביאו אותי למקום שאני נמצאת בו היום.
מאד התרגשתי לראות את החבר׳ה הסטודנטים בתחילת דרכם, שלומדים את תחום החדשנות והטכנולוגיה וכולם בסביבות גיל ה20 שלהם, רעבים להשראה וצמאים למידע.
לראות אותם זרק אותי אחורה אל הגיל שלהם, כשרק התחלתי את דרכי בעולם הגדול בכלל ובעולם העסקים והיזמות בפרט.
נזכרת בתקופת גיל העשרים הרחוקה ממני שנות אור, רגע אחרי שסיימתי את הצבא, הייתי ילדה רעבה לעשייה, עם אש ואדרנלין שזרמו אצלי בגוף אינסוף חלומות גדולים.
לא היתה בי טיפת מורא ולא היה מי שיעצור בעדי.
נראה כאילו הראש שלי בוער מרוב חשיבה ואדרנלין ;)

הכישלון הוא המפתח להצלחה

אני חושבת שאחד הדברים החשובים כדי להצליח זה לדעת לשמר את התשוקה הזו לעשייה גם אחרי כמעט 20 שנה מרגע הרעיון וההתעסקות העיסקית. חשוב לא לאבד את האדרנלין הזה בדרך ולא לוותר לעצמינו גם כשדברים לא מסתדרים או כשיש לנו כשלון או נפילה.
כחלק מההרצאה שלי, הסברתי לסטודנטים שבסופו של דבר – כשלון הוא שיעור. כששאלו אותי אם אני מתחרטת היום על דברים שעשיתי שהביאו אותי לכישלון שחוויתי, הסברתי שלא הייתי מוותרת על אף אחת מהטעויות ועל אף התמודדות לא פשוטה שהיתה לי עם כשלון. כי הכשלונות וההתמודדויות שעברתי בחיים, הן אלה שהביאו אותי למקום החזק והטוב שאני נמצאת בו היום.
אל תפחדו לקחת סיכונים!
"אל תפחדו לקחת סיכונים! "
שוחחתי על השלבים שעברתי בדרך לנקודה שאני נמצאת בה כיום. על שגיאות שעשיתי ברגעים שונים במהלך בניית הקריירה שלי, על בחירת שותפים לא נכונה שהיתה לי, על החלטות פזיזות שעשיתי ונתתי להם רשימת תובנות חשובה עם דוגמאות וטיפים להמשך דרכם, לדוגמא – כמה חשוב להכיר את החולשות והחוזקות שלנו ולהתנהל במקביל אליהן, כמה חשובה בחירת שותפים נכונה, כמה חשוב תכנון מראש – אבל במקביל – חשוב לא לפחד לקחת צעדים ולא לחכות שהכל יהיה מושלם כדי לצאת לדרך. הרבה פעמים קפצתי למים העמוקים ורק תוך כדי – למדתי לשחות וצמחתי למעלה. הסברתי כמה חשוב להיעזר, להתייעץ והיום אני יודעת להתייעץ, מה שלא עשיתי מספיק בעבר ואני בטוחה שפספסתי הרבה בשל כך.

סיכום תובנות

בסופו של דבר לכל סטודנט שישב בקהל, יש את הרעב והרצון להתקדם ולהצליח.
בעיני, אחד הדברים החשובים זה אמונה עצמית והתמדה. לא לוותר על החלום, גם כששומעים המון ״לא״ בדרך.
וללכת אחרי הלב. לעשות את מה שאוהבים כי זה מה שאנחנו רוצים להתעורר אליו כל בוקר.
אפילו הקור לא מנע ממני ללבוש את "דולצ'ה גבאנה" לכנס ;)
אפילו הקור לא מנע ממני ללבוש את "דולצ'ה גבאנה" לכנס 😉

מאמרים נוספים