פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס – The Israeli Film Festival in LA

להיות ישראלי בארה"ב זה תמיד מרגיש לי כזכות גדולה, שאני יכולה להיות ולו לרגע, שגרירה של המדינה בכל הזדמנות שמתאפשרת לי.

החודש לקחתי חלק בפסטיבל הסרטים הישראלי, שמתקיים אחת לשנה במשך שבועיים באל איי, וניתנה לי שוב ההזדמנות להרגיש גאווה אדירה להיות ישראלית ולראות את היצירות והיוצרים הישראלים מתקבלים בכל כך הרבה אהבה בעיר המלאכים בפרט וברמה הבנ"ל בכלל.
הפסטיבל, שהוקם ב1982 על ידי מאיר פניגשטיין והקרין דאז 6 סרטים בלבד, הפך לחלק מהתרבות המקומית והוא כולו חגיגה מרגשת של יוצרים, כותבי סדרות, סרטים, שחקנים, מפיקים והקרנות של סרטים וסדרות ישראליות בלוס אנג'לס.
נכון לעכשיו, בשנת 2017, הפסטיבל מצליח לייצר יותר ויותר חיבורים מרגשים הבין אנשי קולנוע ישראלים לאנשי קולנוע בחו"ל ופתח המון דלתות בתחום לישראל הקטנה, בעולם הגדול.

 Israeli Film Festival פסטיבל הסרטים הישראלי

עם מאיר פניגשטיין, יוצר פסטיבל הקולנוע השיראלי ב Film Market של לוס אנג'לס
עם אנשים מהממים בחברתו של מאיר פניגשטיין, יוצר פסטיבל הקולנוע השיראלי ב American Film Market

ישראל בהוליווד

השבוע היה עמוס בהמון אירועים מרגשים.
הוא נפתח באירוע הפתיחה של פסטיבל הסרטים הישראלי, שהתקיים בתיאטרון סבן ובין האמנים שצעדו על השטיח האדום, נצפו גם שחקנים מדהימים הוליוודיים, כמו Jeffrey Tambor ושחקנים משלנו כמו ליאור אשכנזי, איילת זורר ורבים וטובים אחרים.

Jeffrey Tambor at the Israeli Film Festival
אילת זורר מציגה את Jeffrey Tambor באירוע הפתיחה של פסטיבל הסרטים הישראלי

בתום הנאומים של הדוברים השונים, הוקרן הסרט המרגש (מאד!!) שנקרא "בן גוריון – אפילוג",  אשר ביים יריב מזור המוכשר בטירוף. הראיון צולם בשנת 1968, שהיה זה חמש שנים טרם מותו של בן גוריון וחמש שנים לאחר שהתפטר מתפקידו כראש ממשלה, ותיעד ראיון  נדיר עם בן גוריון כשהוא בן 82 (!!), אשר מעולם לא שודר לפני כן.
הסרט מרגש מאד, מראה לנו צדדים אחרים בבן גוריון ומזכיר לנו לרגע את ארץ ישראל היפה של פעם וכמה בן גוריון היה איש מיוחד במינו.

עם הצוות המנצח של "מכתוב", רוצו לראות!
עם הצוות המנצח של "מכתוב", רוצו לראות!

הייתי בכמה וכמה הקרנות. ווואלה – כל אחת ריגשה אותי יותר מהשניה.
לא בטוחה אם זה בגלל שזה קולנוע ישראלי והתרגשתי בכל הקרנה כי אני גרה בחו"ל, אז זה מילא את הלב שלי בגאווה.
לא יודעת אם זה בגלל החברות וההיכרות שלי עם השחקנים, המפיקים והיוצרים של הסדרות והסרטים, שגרמו לי להתחבר כל כך לסיפורים והיצירות,
לא יודעת אם זה פשוט בגלל שבאמת כולם היו עשויים מעולה, אבל בסופו של דבר – כל אחת מהן סחפה וריגשה אותי בדרכה שלה ולא נותר לי אלא לכתוב עליהן כאן בכמה ראשי פרקים ולהמליץ בחום למי שעוד לא ראה, לרוץ ולראות (אלא אם כן זה עדיין לא יצא) את היצירות הבאות:

מכתוב

גיא עמיר וחנן סביון המתוקים והמוכשרים בטירוף, הביאו איתם ללוס אנג'לס לא רק אנרגיות מדהימות, אלא גם את הסרט "מכתוב", שהוא קומדית פשע קורעת מצחוק שהם כתבו ומשחקים בה בתפקיד הראשי.
ראיתי את הסרט בשתי הקרנות שהיו להם פה, כלומר – ראיתי אותו פעמיים!! מרוב שהיה מעולה וקורע מצחוק!

עם הגאנג. עוד לא ראיתם "מכתוב"? רוצו לראות
עם הגאנג. עוד לא ראיתם "מכתוב"? רוצו לראות!

אזימוט

סרט מצוין בבימויו של מייק בורנשטיין האחד והיחיד, עם השחקן הראשי המקסים והמוכשר יפתח קליין ויחד עם השחקן סמי שייח, המוכשר גם כןהמדבר על שני חיילים, ישראלי ומצרי, שנקלעו למוצב או"ם באמצע המדבר, ביום האחרון למלחמת ששת הימים ושניהם במלחמת כוחות אחד מול השני, תוך כדי שהם נזרקים במחשבות לרגעים אחריםשנותנים להם כוח וערך לחיים.
לא אגלה את הסוף, למי שעוד לא ראה, אבל שווה צפיה!

יפתח קליין מתוך הסרט "אזימוט"
יפתח קליין מתוך הסרט "אזימוט"

פאודה 2

את העונה הראשונה של פאודה, גמעתי בשקיקה אל מול המסך, ואפילו ראיתי את כל העונה פעמיים! חווית פאודה היא מיוחדת ומרגשת, והיא מציגה את המאבק התמידי שמתחולל בין הצד היהודי לצד הערבי, על כל רבדיו השונים משני צידי המטבע.
הסידרה שנכתבה על ידי ליאור רז ואבי יששכרוף המוכשרים כל כך, ריגשה את כל הארץ ולפני קצת יותר משנה, נרכשה על ידי נטפליקס, כאשר בראש סוכנות CAA עומד אדם ברקוביץ האחד והיחיד שהביא את כל הטוב הזה לארה"ב ולעולם.

מדרשה

את "המדרשה" יצרו אורי לברון (האהוב!), דניאל סירקין ויזהר הר-לבב המוכשרים, ואחרי ההקרנה של הפרק בפרימייר שהתקיימה שבוע שעבר בבוורלי הילס, היה פאנל בהנחייתו של אדם ברקוביץ', ראש הCAA האחראי על רכישת הסידרה ע"י נטפליקס והבאתה מהארץ אל שאר העולם.
הסדרה מגוללת סיפור על קורס הכשרה לארגון המוסד ונכנסת לעומקן שלהדמויות וחוויותיהן האישיות.
סדרה מצויינת, שחקנים נהדרים כמו צחי הלוי (המוכשר שמככב גם בפאודה וגם במדרשה), יהודה הלוי, יהורם גאון ועוד.

אלון בתפקיד רצון. כשרון אינסופי על המסך.
אלון אבוטבול בתפקיד רצון. כשרון אינסופי על המסך.

הרמון

אלון אבוטבול הילד הנצחי, אחד המוכשרים בתעשיית הקולנוע הישראלי, משחקבתפקיד הלא פשוט של רצון הגואל, אשר הורשע בביצוע של עשרות עבירות מין ב-32 נשותיו ונשלח למאסר של 30 שנה.הסדרה מגוללת את סיפורה של מעיין, אחתמנשותיו של גואל, ועל החיים בבית גואל עם שאר נשותיו.
מרתק.

מאמרים נוספים