פייסבוק משיקה פרסומות וידאו בתוך סרטוני גולשים Facebook Announcing In-Stream Video Ads

פייסבוק משיקה פרסומות וידאו בתוך סרטוני גולשים Facebook Announcing In-Stream Video Ads

בעוד שפייסבוק מעלה את שאיפות הווידאו שלה, אתם, הקהל – תכינו את עצמכם ליותר הפסקות של פרסומות.
נשמע מוכר ? מכיר טלוויזיה מסחרית ? נכון.
החל מחודש יולי 2017, פייסבוק הודיעה כי היא תעניק למשווקים את היכולת להפעיל מודעות (פרסום) וידאו באופן ספציפי במיקומים מסוג 'מודעות סרטון זורם' ("in-stream"), כלומר, הן יופיעו כהפסקות פרסומות באמצע סרטונים של גולשים ברשת. עד כה, מפרסמים יכלו להציג מודעות וידאו בפייסבוק כפוסטים עצמאיים בעדכונים של משתמשים ברוב המקרים, ולא כ"הפסקת פרסומת" ממש בתוך הסרטון עצמו.

פרסום וידאו – איפה ואיך

למפרסמים תינתן גם האפשרות לציין אם הם רוצים שהמודעות שלהם יופיעו לפני הסרטון בפייסבוק עצמו, או באתרים ובאפליקציות במרחב הפרסומי, או גם וגם.
כבר מספר חודשים שפייסבוק בודקת מודעות לפני, או בזמן הסרטון, בסרטונים שאורכם עולה על תשעים שניות, אך התוספת של תוכן הצפייה עשויה ליצור מגוון רחב של שטחי פרסום חדשים למפרסמי וידאו, בתנאי שיצליחו למשוך את תשומת לבם של הצופים.

היכולת לרכוש באופן ספציפי מודעות וידאו הדומות יותר להפסקות מסחריות ("הפסקת פרסומות" בטלוויזיה) מגדירה את פייסבוק כמתחרה יותר עבור YouTube, Hulu ואפילו טלוויזיה מסחרית המפרסמת מותגים.

שותפי הפרסום של פייסבוק

שותפי הפרסום של פייסבוק אומרים שהתכניות והתכנים עליהם הם עובדים, הינם בטווחי זמן של בין שתי דקות לפרק ועד שעה.
עוד הודיע החברה לא מכבר, על שידורים חיים של ליגת הבייסבול האמריקאית, ומשחקי כדורגל נבחרים מאירופה. פייסבוק טרם ציינה כמה זמן פרסום יכול להתבצע במהלך שידורים אלו. נכון לעכשיו, לתוכניות אלו לא ימכרו שטחי פרסום למפרסמים. אבל זה רק, כאמור, נכון לעכשיו…
על אף שאחוזי הצפייה המלאה בסרטוני פרסום של 15 שניות גבוהים, למפרסמים תינתן האפשרות לבחור לשלם רק כאשר המודעות שלהם מוצגות למשך 10 שניות לפחות, אם הם רוצים, אם כי, מן הסתם, זה יהיה במחיר גבוה יותר.
לסיכום, ניתן להמר כי ככל שהזמן יעבור, וערוצי השידור ישתנו אל מול עיננו, פייסבוק תנסה לנגוס בכל הקיים, ותמשיך להמציא את מה שאיננו…

וידאו סטרימינג פייסבוק
וידאו סטרימינג פייסבוק (תמונה מתוך Wall Street Journal)

מאמרים נוספים