שלווה בלב אוהיי, קליפורניה Ojai Secret Heaven

עזבנו לארבעה ימים באמצע ומקום שנקרא  Ojai, עיירה קטנה בין ההרים, עם סביבות 30,000 אנשים באיזור ההרים מסביב, אבל במרכז העיר יש רק 8,000 אנשים.

שעה וחצי של נסיעה מהדירה שלנו בבברלי הילס הנחיתה אותנו באיזור ירוק עד אין קץ. אינסוף צמחיה מסביב, שבילים של שיחים וצמחיה מדהימה כמעט אינסופית, שהופכת את כל החוויה של הנסיעה לשם והשהות בכלל למרגיעה לנפש ולגוף.

 

אמצע שומקום בבית מטרף בOjai, Caifornia
אמצע שומקום בבית מטרף בOjai, Caifornia

 

יואב הוזמן לבשל כשף פרטי ללהקה קנדית מאד מצליחה (אחד מהם לבנוני-אמריקאי חמוד שהתחברנו אליו ::))) בבית פרטי שהיא שכרה עם איזה 10 כותבי מוזיקה, יוצרים ואמנים, כולם חברה מוזיקאים צעירים, שבאו לפתח ביחד מוזיקה שתהיה הלהיט הבא בMTV או בiTunes.

הם שכרו בairBNB דירה מטורפת באמצע שומקום על ההר, שם פתחו אולפן קטן, הביאו מלא שתיה, כלי נגינה, מצב רוח וכמובן – שף פרטי שהכין כמויות של אוכל מטורפות ופינק את כולם בכישרון רב (כל יום סגנון אחר – יום אחד יווני, יום אחד איטלקי, יום אחד יפני ויום אחד אוכל ישראלי).

יואב בפעולה
יואב בפעולה

בינתיים, באחד מרחובות השכונה הקטנה והקסומה בין ההרים לא רחוק מהבית המושכר של הלהקה, בזמן שיואב היה עסוק בלהאכיל את חבריה, אני מצאתי את השלווה שלי בדירת AirBNB שלקחנו לנו לזמן השהות, אותה השכירו זוג מקומי מקסים, שחי שם כבר מעל 20 שנה, עם בריכה ענקית, ג'קוזי מפנק בלילה מתחת לכוכבי השמיים, 2 זוגות אופניים לטייל בסביבה ואינסוף ירוק מסביב.

למרגלות הבריכה המפנקת ב OJAI
למרגלות הבריכה המפנקת ב OJAI
With my host Kevin & sweet Bella! in Ojai CA
With my host Kevin & sweet Bella! in Ojai CA

בזמן השקיעה, מצאתי את עצמי עושה ריצה על השביל המסומן שהקיף את ההר, ועם מוזיקת ביט-אתנית באזניים ומראות קרני שמש מתנפצות על נופים מרהיבים מסביב וצובעות את הירוק של העצים בזהב, כשהרים ענקיים עמומים מסודרים אחד אחרי השני באינסוף הרחוק, הלב שלי הוצף ברגשות ובעודי רצה, הבטתי לשמיים, נשמתי את האויר הקריר של הערב והודתי ליקום הזה על ההזדמנות להיות פה במקום הזה, ברגע הזה, עם ההרגשה הזו.
מדי פעם, בצידי הדרך, ביצבצו בתי מקומיים מבודדים, נמוכי קומה ומעוצבים בסגנון הכי אמריקאי שיש.
לצידם בדר"כ מחנה רכב קבריולה או ג'יפ פתוח, קראוונים, כלי הרכב האופייני למקומיים, שיוצאים לעיתים למסעות על ההרים מסביבם וכמה זוגות אופניים המחוברים אליהם.

חצר אחורית טיפוסית ב Ojai
חצר אחורית טיפוסית ב Ojai

Meditation Mount

אחד המקומות היפים והמיוחדים באוהיי זה Meditation Mount – ספוט מעלף, שמגיעים אליו בנסיעה קצרה ועולים על אחד מצידי ההרים, שם מחכה נקודת צפיה מדהימה, כשכל העיר נשקפת אליה מלמעלה. טיילתי על מסלול ההליכה של המקום, מסביבי היה אינסוף ירוק וסלעים גדולים עליהם חקוקים משפטי רוח והגיגים הקשורים לעולמות הנפש והרוח.
אני לא בן אדם רוחני במיוחד, אבל כשנמצאים במקום כלכך פסטורלי, עם אויר צלול, מראה עוצר נשימה וקירבה אל השמיים, אי אפשר שלא להרגיש את האנרגיה באויר לא אפשרי שלא לשמוע את המוזיקה המופלאה שהרוח המלטפת מייצרת בין העלים של הצמחיה להרים העמומים באופק הרחוק.

הכניסה אל Meditation Mount
הכניסה אל Meditation Mount
נוף מושלם של Meditation Mount
נוף מושלם של Meditation Mount
אם כבר כזה ספוט מהמם - חייבת עוד תמונה :) Meditation Mount
אם כבר כזה ספוט מהמם – חייבת עוד תמונה 🙂 Meditation Mount

ככה זה נראה ממבט על:

הביקור שלי בOjai היה קצר, אבל יש לי תחושה חזקה שעוד אשוב לכאן בקרוב… 🙂

מאמרים נוספים