הדרכה פייסבוק
הדרכה פייסבוק

פייסבוק הופכת למנוע חיפוש – גוגל בסכנה? Facebook Search

אם עד עכשיו חיפשתם רק אנשים בפייסבוק, זה הולך להשתנות.
בהמשך לכך שיותר ויותר מנועי חיפוש קיימים באינטרנט (למשל – טוויטר השיקה בתחילת החודש כלי חיפוש מהיר למציאת חדשות, אירועים בלייב ועוד) – החליטה פייסבוק להצטרף למאגר מנועי החיפוש הקיים.

פייסבוק כבר ניסו בעבר לשדרג את מנוע החיפוש שלהם, אך לא ממש הצליחו להתעלות על גוגל ומנוע החיפוש לא בדיוק הניב את התוצאות שציפו לו.
אך פייסבוק לא שקטו ולא נחו מאז – והשיקו מנוע חיפוש שיאפשר לגולשים לחפש תכנים שעלו בפייסבוק.
והרי עד היום, התכנים אשר עלו לפייסבוק היו ברובם חסומים למציאה במנועי חיפוש אחרים.

https://vimeo.com/143213455

מה הולך להיות חדש במנוע החיפוש של פייסבוק?

פייסבוק מוציאה לאור את מנוע החיפוש המאפשר לעשות חיפוש בכל 2 טריליון קטעי התוכן הקיימים ברשת החברתית, על פי נושאים, מילים, אירועים וכל נושא שחשוב לכם או שפשוט קורה או קרה בפייסבוק.
השינוי נוצר בהמשך לשינוי אותו החלה פייסבוק לפני כשנה, בו איפשרה לכותבים להקיש בשורת החיפוש שם של מקום, או חבר ולמצוא מה משותף להם איתנו.
בפייסבוק בוצעו כ 1.5 מליארד חיפושים עד כה וסביר להניח שעם כלי הפרסום החדש המספר הזה יגדל משמעותית.

איך זה עובד?

זה פשוט: כל שעל גולש לעשות הוא לרשום בשורת החיפוש את נושא החיפוש או צירוף המילים (מהאות הראשונה כבר תוכלו לראות תוצאות) ובתוצאות הוא יקבל פוסטים שחברו העלה הקשורים בנושא ופוסטים של כל מה שפתוח לקריאת הציבור הרחב כגון אתרי חדשות, דעות וכד', גם מהעבר וגם בזמן אמת.

מה ייחודי בזה?

כמו שאוסף החברים של כל גולש הוא ייחודיי לו, כך גם תוצאות החיפוש.

חיפוש שעשה גולש מסוים לא יניב את אותן תוצאות אצל גולש אחר. התוצאות של כל גולש רלוונטיות רק אליו. התוצאות יקחו את הגולשים לדיונים שונים, לסקירה מורחבת של דעות האנשים הסובבים אותם בעולם הוירטואלי אל מול העולם האמיתי, לדיונים שיכולים לאתגר בצפייה או השתתפות ולא היו הגולשים פוגשים בהם אם לא היו בטווח הנגישות הוירטואלית הכללית שלהם.

פייסבוק - ייעוץ והדרכות דיגיטל

הצעות חיפוש טובות יותר

כאשר גולש מתחיל להקליד בתיבת החיפוש, פייסבוק מציעים הצעות אישיות התואמות לגולש בזמן אמת. בעת ההקלדה, מדגיש מנוע החיפוש של פייסבוק דברים שקורים עכשיו, כך שיכול הגולש לעקוב אחרי סיפורים פופולריים כפי שהם נפרשים ברשת.

תוצאות חיפוש עם הודעות והודעות מפוסטים ציבוריים

גולש יכול לראות בתוצאות חיפוש שהוא עושה, את ההודעות האחרונות הרלוונטיות לציבור יחד עם הודעות מהחברים שלו. תוצאות החיפוש מאורגנות בשיטה כזו, שתעזור לו לחתוך את הרעש ובמהירות להבין מה העולם אומר על הנושא בזה הרגע. גולש יוכל גם לרענן ולראות את ההודעות הציבוריות האחרונות.

שיחות ציבוריות

כשקישור מקבל שיתופים רבים, זה לעתים קרובות יוצר שיחה ציבורית מעניינת. עכשיו יש דרך חדשה לצלול במהירות לדיון. בלחיצה אחת, אתה יכול למצוא את ההודעות ציבוריות על קישור, לראות ציטוטים פופולריים וביטויים שהוזכרו בהודעות אלה, ולבדוק את הסקירה כוללת על הנושא. תכונה זו היא הצעד ראשון – אנו מצפים שאנשים ישתמשו בו ויתנו לנו משוב כדי שנוכל לעשות את זה אפילו טוב יותר.

חיפוש בפייסבוק

חיפוש נרחב

לא ניתן למצוא חוויות מגוונות ופרספקטיבות שמשותפות בפייסבוק בכל מקום אחר. תוצאות החיפוש אישית וייחודית לכל גולש, וכמו תמיד, הוא יכול לראות רק דברים ששותפו איתו. כמו כן, לו יש את היכולת לקבוע מי יכול לראות את הודעותיו ותכניו בפייסבוק ואם ירצה – יוכל לשנות.

מאמרים נוספים