הרבה שנים שמעתי על יוון. הרבה פעמים הוזמנתי למדינה הקסומה הזו, שקיסמה ושמה הולכים לפניה.
ואיכשהוא יצא שעדיין לא הגעתי אליה. היום זה השתנה.
גם כגולשת קייטסרפינג, וגם כתיירת סקרנית, יותר מכל המקומות, רודוס תמיד סיקרנה אותי.
בעת שהותי על האי רודוס, שהוא הרביעי בגודלו ביוון, ועל כל 100,000 תושביו, לא ניתן היה לפספס את העברית מכל כיוון. דווקא התקופה בה אני הגעתי לבקר באי הזה, הינה תקופת “Off Season” ולא היו הרבה אנשים במקומות בהם התארחתי.
ועדיין – נדמה כי אנחנו (הישראלים) נמצאים בכל מקום, בכל תקופה/עונה ובכל עת 🙂

Elysium Beach Resort

רודוס הצבעונית בעיניים שלי

צבע, רגש וקסם, הכל באי אחד

הביקור ברודוס הכניס אוויר חדש לריאותי. האינסוף הטורקיזי, שמשיות החוף האדמוניות/צהובות, המסלעה המטורפת עטורת אבנים אפרפרות-חומות בשילוב הירוק האינסופי שהאי הזה מציע, הביאו אותי להרגיש שוב את הטבע בכל רמ”ח אברי ולהינות לרגע מהקסם האינסופי שהאי מעניק.

את המסע הקטן שלי התחלתי בפאלירקי, עיירה חמודה דרומית לרודוס. חוף משגע, עם מסלעה מעלפת וכייפית (במיוחד לחובבת צילומים כמוני!),ולמרות שהאיזור הוא די תיירותי, ממש נהניתי מהשהות שלי שם. טיולים רגליים בין סמטאות מגוונות בעיצוב יווני הכולל וילונות ומפות משובצות כחול לבן כמו בסרטים, התרגשות של ילדה שחווה לראשונה מקום ותרבות שלא הכרתי בעבר.

רודוס פלירקי

רודוס. פלירקי. שקט.

העיר העתיקה

כבר הייתי בחיים במקומות מתויירים יותר ומתויירים פחות, אבל אי אפשר להתבלבל – העיר העתיקה של רודוס כבר מזמן לא עתיקה. העיר עתירה בחנויות ושווקים, מארחים שעומדים בפתי בתי הקפה וצועקים עלינו להכנס ולהנות ממטעמי המקום ויותר מזה – חלקם אפילו למדו עברית ולא היססו לצעוק לי עם מבטא מקומי “ערב טוב”, “מוזמנים פנימה”, ועוד כל מיני קטעי משפטים משעשעים.
אפילו התפריטים מגיעים בשפות זרות, כך שלא נותר לך רגע של תחושת טיול בנכר 🙂

לינדוס – פיסת טבע מושלמת

האמת היא שהייתי בהמון מקומות מדהימים בחיים שלי. כחול אינסופי, חול כקמח ושמש מלטפת אינם זרים לי. אבל פיסת גן עדן כמו הכפר לינדוס הממוקם בצד המזרחי של האי רודוס, לא רואים כל יום. במבט מלמעלה, נראית לינדוס כמו ציור מושלם של מה שרבים אפילו לא חולמים שקיים.
המפרץ של לינדוס שומר על המים שטוחים כפלטה, נקיים ושקופים ככדור בדולח ושורות השמשיות, לצד מסעדה מקומית בקצה המפרץ, הופכים את המקום לפינה של שקט ושלווה מושלמים לחופשה.

כן, גם לינדוס נחשב למקום תיירותי ואפילו שם שמעתי את השפה העברית שגורה בפי חלק מאורחי השמשיות סביבי, אבל בשל העובדה שהייתי שם בתקופה כשהיא מחוץ לעונת הרחצה והתיירות, היה שקט, נעים ומרגיע בהחלט.

לינדוס, פיסת גן עדן עלי אדמות

לינדוס, פיסת גן עדן עלי אדמות

גן עדן מזווית שונה. עדיין מושלם :)

גן עדן מזווית שונה. עדיין מושלם 🙂

פינה של שקט ואותנטיות. לינדוס

פינה של שקט ואותנטיות. לינדוס

גלישת קייטסרפינג רודוס

 

גלישת קייטסרפינג, גלישת קייט ברודוס

יום גלישה קסום ברודוס

אחרי כמה ימי טיולים באיזור פלירקי ולינדוס, עשיתי עצירה לגלוש בספוט מושלם עם תנאים מדהימים לגלישה (בעיקר כי אין שם אנשים כמעט, לעומת חופי הארץ!) לא רחוק משדה התעופה בספוט שנקרא Paradisi.
מים טורקיז, שמש מלטפת, שילוב של אני, הטבע והקיט הצבעוני שהשרה עלי תחושת חופש ושמחה אדירה, הפכו את חוויית הגלישה ליוצאת דופן בהחלט.

Anthony Quinns Bay – כשחלום הוא מציאות

נסעתי לאחד המקומות המרגיעים והיפים שהייתי בהם. אנטוני קווין ביי זה גן עדן מושלם נוסף השוכן בדרום פאלירקי (ומעל לינדוס), פיסת גן עדן מוקפת מסלעה וירוק מהמם.
מיטות השיזוף המפנקות היו ריקות רובן בשל העובדה כי זו תקופה שאינה עונת התיירות. בשלב מסויים ממש התרוקן, ובגלל שהבאתי רמקול קטן, חיברתי אותו לאייפון ובין הצלילים לטבע ולכוס היין, נהניתי מרגעים מופלאים שיחרטו בליבי לנצח.

רגע קסום. לא זוכרת אותו משיכרות של שמש, ים ויין טוב

רגע קסום. לא זוכרת אותו משיכרות של שמש, ים ויין טוב

חוף אנטוני קווין ביי המושלם, רודוס

חוף אנטוני קווין ביי המושלם, רודוס

טוב,
זו היתה רק טעימה מהמקום הקסום הזה.

I will be back!

🙂

אם אהבת, בטח גם תאהב את...
כל המאמרים, מדיה דיגיטלית
מה זו הרשת החברתית קלאבהאוס ולמה כולם מדברים עליה? What Is the Clubhouse Social Network
19 בפברואר 2021
כל המאמרים, מדיה דיגיטלית
למה כדאי גם לכם להתחיל ליצור אירועי לייב באינסטגרם ואיך לעשות את זה? Why you should Start Doing Instagram Live Events and How
3 בפברואר 2021
כל המאמרים, מדיה דיגיטלית
איך להשתמש בלינקדאין לבניית קשרים מקצועיים ב-2021 How to Use LinkedIn for maximum exposure and building professional relationships
31 בינואר 2021
כל המאמרים, מדיה דיגיטלית
נקודת האל-חזור של פייסבוק: על ההחלטה התקדימית להשעות את דונאלד טראמפ מהמדיה החברתית
16 בינואר 2021