ברצלונה הטכנולוגית בעיניים שלי Mobile World Congress 2015

זו היתה הפעם הראשונה שלי. לא ממש ברור לי איך לא הגעתי לברצלונה לפני כן, כי מה שבטוח – אני עוד אשוב אל העיר הזו בהקדם.
חוץ מהעובדה שזו היתה הפעם הראשונה שלי בעיר המדהימה הזו, זו גם היתה הפעם הראשונה שלי בכנס המרתק של Mobile World Congress 2015.

ברצלונה mobile world congress 2015

 GSMA – אירוע המובייל בברצלונה שובר שיאים

יותר מ-100,000 איש התייצבו בתערוכת המובייל הגדולה בברצלונה 2015  Mobile World Congress.
הם הגיעו מ-200 מדינות שונות בעולם ושברו שיא נוסף בקטגוריית אירועי מובייל עולמיים.
ככל שיותר התעמקתי באירוע, גיליתי יותר ויותר עולמות חדשים, פיתוחים גאוניים, אנשים מרתקים וטכנולוגיות שלא הכרתי לפני כן.
יותר מ-2,000 חברות הציגו לראווה את מוצריהם ושירותים חדשניים על פני 100,000 מ"ר נטו של תערוכה וחלל אירוח. יותר מ -3,800 אנליסטים מעולם התקשורת והתעשייה מארצות שונות נכחו באירוע על מנת לעדכן על ההודעות משמעותיות בתעשייה שנעשו במהלך הקונגרס.
בניתוח כלכלי מהאירוע עולה כי הוא תרם יותר מ 436,000,000 € וכמעט 12,675 משרות חלקיות לכלכלה המקומית.

המדהים הוא שלרגע אי אפשר היה להשתעמם באירוע הזה…עם זוג נעלי ספורט טובות, חרשתי את התערוכה על כל ביתניה כמו ילדה ששמו אותה בלונה פארק, בין אינסוף הגאדג'טים, החידושים, הטכנולוגיות, צמאה ללמוד ולהכיר כל הזמן דברים חדשים.

Open Roads to a better connected world
Open Roads to a better connected world

התערוכה נפרשה על פני 4 ימים ונכחו בה מנהלים של מפעילי הסלולר הגדולים והמשפיעים בעולם, חברות תוכנה, ספקי ציוד, חברות אינטרנט וחברות ממגזרי תעשייה כגון רכב, פיננסים ובריאות, כמו גם משלחות ממשלתיות מכל רחבי העולם.
מעל 52 אחוזים ממשתתפי Mobile World Congress של השנה מחזיקים בעמדות ברמת C, הכוללים יותר מ -5,000 מנכ"לים ו -18 אחוזים ממשתתפים בתכנית 2,015 היו נשים.

הרבה אנשים גדולים על במה אחת ב- 2015 Mobile World Congress

ביום שני, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הצטרף לבמה על ידי כריסטיאן דה פריי (Christian De Faria), מנכ"ל Airtel אפריקה, מריו Zanotti, סגן הנשיא בכיר לפעילות בMillicom וג'ון פרדריק Baksaas הנשיא ומנכ"ל קבוצת Telenor – כדי לדון במאמצים להרחיב את הגישה לאינטרנט ליותר אנשים ברחבי העולם.
ביום שלישי בערב היה פאנל נוסף מרתק בהשתתפות טום ווילר, יו"ר ועדת התקשורת הפדרלית, אשר ניהל דיון על השפעת רגולצית התקשורת האחרונה בארצות הברית.

מארק צוקרברג
מארק צוקרברג בפאנל על נושא האינטרנט בעולם

מנכ"לים ומנהלים בכירים מחברות כמו ARM, AT & T, Avegant, AVG Technologies, BBVA, מוצרי חשמל BSH בית, דויטשה טלקום, Dialog Axiata, דואר אסטוניה, Ericsson

הונג Leong האיסלמי הבנק Berhad, Huawei, אינטל, Klarna, חברת KT, LINE , מסטרקארד, אינפורמטיקה Micromax, קרן מוזילה, נוקיה, אורנג ', פיל, Qualcomm, רנו-ניסן Alliance SAP, TAPTAP Networks, טלפוניקה, Telenor Thinfilm, ויזה, VMWare. וודאפון, Wicab וויקיפדיה ועוד השתתפו גם הם בתכנית הדיונים המרכזית של האירוע ביום שלישי.

אינטרנט של דברים – טכנולוגיה מוחשית בקצות האצבעות

אחד הדברים שהכי אהבתי באירוע היה האינטראקטיביות האינסופית שלו עם הקהל.
דגש עיקרי בתערוכה הזו היה חדשנות העיר.
חלל ייחודי זה אפשר למשתתפים לחוות טכנולוגיה בהקשר ולראות איך מוצרים ושירותים המחוברים לנייד ויכולים לשפר את חיי היומיום של אזרחים ועסקים ברחבי העולם. היו פיתוחים הקשורים בנושאים שונים, כגון: רכב, בריאות, בית, קמעונאות ויישומים אחרים.

אני אישית התאהבתי באפשרות לרחף מעל לקרחוני אלסקה, מעל לאריות של זנזיבר, מעל לסוסים דוהרים בשדות, מתחת לכנפי מטוס ומעל לשמי ניו יורק בתוך ה-משקפי Samsung Gear VR, שמאפשרים לראות את העולם ב360 מעלות.

Samsung Gear VR
משקפי Samsung Gear VR

חדשנות העיר הציעה סביבת עיר בעולם אמיתי, הכוללת בית קפה, תיאטרון, חנויות, רכבות, מכוניות מחוברות וספא. למשתתפי הכנס היתה הזדמנות לחוות מוצרים אינטראקטיביים שונים ולצפות בחדשנות אינסופית של שילוב בין העולם האמיתי לוירטואלי (או שהיום כבר הכל וירטואלי? גם האמיתי?)

gear vr samsung
כך ניראה בעתיד. או שאנחנו כבר נראים כך היום? טכנולוגיה. כל אחד דרך העיניים שלו.

אפשר היה להיתקל באופניים שמטעינות את עצמן מהשמש, במשקפיים שמראות לנו את הקילומטרז' שעשינו ברכיבה על אופניים, מערכות ניטור חדשות, שעונים מדברים וכאלו שאפשר להתכתב בהם או להתעדכן בנתונים (מי צריך בכלל מכשיר סלולרי יותר?) ועוד

The EyeGlasses. מתאים?
The EyeGlasses. לא בטוח שמתאים לי אבל זה בטוח העתיד.

ברצלונה – נופים, תרבות, הסטוריה, אמנות והרבה סנגריה

בין לבין רגעי התערוכה, נהניתי מהעיר הקסומה והיפיפיה וחרשתי אותה ברגל עם חבר אהוב.
הנה קצת תמונות מהעיר הנפלאה הזו

סגרדה פמיליה ברצלונה
סגרדה פמיליה ברצלונה
מונטג'ויק MontJuic
מונטג'ויק MontJuic
הנוף המעלף של מונטג'ויק MontJuic
הנוף המעלף של מונטג'ויק MontJuic
זורמת בברצלונה כמו המים :) מונטג'ויק MontJuic
זורמת בברצלונה כמו המים 🙂 מונטג'ויק MontJuic

תודה לך ברצלונה. היית טובה אלי 🙂

נתראה בכנס הבא!

מאמרים נוספים