השינוי החדש בתקצוב קמפיינים בפייסבוק – The Coming Change in Facebook Ads Budget Optimization

השינוי החדש בתקצוב קמפיינים בפייסבוק

אם אתם עוסקים בפרסום במדיה הדיגיטלית, אתם בטוח כבר יודעים שפרסום בפייסבוק הוא אחת הדרכים היעילות ביותר. להפיץ את המסר שלכם, למצוא קהלים חדשים ולאסוף לידים עבור העסק שלכם. אם דיברתם עם אנשי מקצוע מהתחום בחודשים האחרונים. אולי שמתם לב שהם מוטרדים מהשינוי הצפוי בשיטת תקצוב קמפיינים בפייסבוק. השינוי החדש בתקצוב קמפיינים ממומנים בפייסבוק שיביא למעבר למה שקרוי "אופטימיזציית תקציב ברמת הקמפיין".

ריכזנו כאן את כל מה שעליכם לדעת כדי להבין טוב יותר מה משמעות השינוי. ויותר מכך, כיצד השינוי עלול להשפיע על אסטרטגיית הפרסום שלכם בפייסבוק.

אז מה העניין עם תקצוב קמפיינים בפייסבוק?

מאז ומתמיד, או לפחות בעשור שבו קיימת מערכת הפרסום של פייסבוק, נקבע התקציב ברמת קבוצת המודעות. במילים אחרות, ההחלטה כמה כסף להשקיע בפרסום נעשתה ביחס לכל קהל שכיוונתם אליו. יש לציין, שמבנה זה תמיד היה מבלבל עבור מפרסמים מתחילים. כיוון שאנחנו נוטים לחשוב על קמפיין כמהלך שיווקי עם תקציב מוגדר. במערכת הפרסום של פייסבוק תחת כל "קמפיין" היה יכלו לשבת קבוצות מודעות רבות שלכל אחת מהן תקציב שונה.

השינוי החדש בתקצוב קמפיינים ממומנים בפייסבוק
תקצוב קמפיינים בפייסבוק לפני השינוי החדש בתקצוב קמפיינים ממומנים בפייסבוק.

 

בנובמבר 2017, פייסבוק השיקה הפונקציה שנקראת "אופטימיזצית תקציב ברמת הקמפיין". כפתור חדש זה אפשר להקצות תקציב אחד לכל הקמפיין. בנוסף, להשאיר לפייסבוק את ההחלטה כיצד לחלק אותו בין כל קבוצות המודעות. שהן למעשה הקהלים עצמם. פייסבוק הצהירה שהחלוקה תיעשה בהתאם לקבוצות המודעות המצליחות ביותר בזמן אמת. כלומר, יותר כסף מהתקציב הכללי יוקצה לאותם קהלים אשר בהם המודעות זוכות ליותר תשומת לב.

אז מה הוא השינוי המדובר?

בתחילת 2019, פייסבוק הצהירה שהחל מספטמבר, אופטימיזציה של תקציב ברמת הקמפיין הופכת לברירת מחדל. זאת בנוסף לאופציה לקביעת תקציב ברמת קבוצת המודעות מפסיקה, למעשה, להתקיים. חשוב לשים לב, יחד עם זאת, שגם אחרי 2019 נוכל לשלוט בהוצאה על קהל מסוים על ידי הצבת הגבלות מינימום ומקסימום.

אם תקבעו הוצאה מינמלית פייסבוק לא תוכל להשקיע פחות מסכום זה על הקהל המודבר. אם תקבעו הוצאה מקסימלית פייסבוק לא תוציא יותר מסכום זה.

 

חלוקת התקציב בקמפיינים, לפני ואחרי השינוי. מקור התמונה: פייסבוק.

 

ובכן, כן ולא. המצב החדש דומה מאוד למה שכבר קורה בפועל עם המודעות עצמן. התקציב לא נקבע ברמת המודעה ואפשר להוסיף מודעות רבות לאותה קבוצת מודעות. פייסבוק קובעת בעצמה איך מתחלק התקציב בין המודעות השונות. בנוסף, כפי שכבר ציננו, האפשרות לקבוע גבול עליון ותחתון להוצאה עדיין קיימת. כך שהשליטה בתקציב נותרת בידי המפרסם.

יחד עם זאת, לאנשי פרסום דיגיטלי עדיין יש כמה סיבות לדאוג. שינוי ההגדרה הסופית של הסכום הסופי תהווה שינוי משמעותי. מה שישפיע על הדרך שבה נצטרך לתכנן ולהפעיל קמפיינים בפייסבוק. כל שינוי בדרך המוכרת לעשות דברים יכולה לגרום לעלייה בהוצאות. ואם זה לא מספיק מדאיג כשלעצמו, מומחים רבים לא סומכים על פייסבוק. הם חושדים שהשינוי הנוכחי הוא לא יותר מאשר דרך נוספת להוציא את השליטה מידי המפרסמים. האלגוריתמים של פייסבוק סודיים וחלקים רבים ממכונת הפרסום העצומה הזו אינם שקופים למשתמש. כך שאין דרך להפריך את הטענה שהשינוי הוא עוד דרך לקחת מאתנו יותר כסף עבור הפרסום.

השינוי החדש בתקצוב קמפיינים ממומנים בפייסבוק
השינוי החדש בתקצוב קמפיינים ממומנים בפייסבוק

 

אז מה צריך לעשות?

מי שמפרסם את העסק שלו בפייסבוק, או מעסיק אנשי מקצוע שיעשו זאת עבורו, צריך להיות מודע לשינוי במערך הפרסום. לוודא שהקמפיינים הרצים שלו מותאמים לכך. המשמעות האמיתית של השינוי הזה תתבהר בשבועות הקרובים וכולנו נהיה חכמים יותר. לאחר שיתברר אם אכן יש ישנוי במחירים.  אם אסטרטגיית הפרסום שלכם נסמכת על פנייה לקהל ספצפי, כדאי לשקול להקים קמפיין נפרד עבורו.

אין ספק שספטמבר מבטיח להיות חודש מעניין עבור מפרסמים בפייסבוק. אנו מציעים לכל מי שעוסק בתחום לעקוב אחרי נתוני הקמפיינים שלו בקפידה וליצור קשר עם מומחה. זאת בכדי לוודא שאתם מוכנים לעידן חדש של תקצוב קמפיינים במערכת הפרסום של פייסבוק.

מאמרים נוספים