אל תפחדו לקחת סיכונים!
"אל תפחדו לקחת סיכונים! "

4 שלבים לניהול תחרות אינסטגרם Four Steps For Running A Contest On Instagram

4 שלבים לניהול תחרות אינסטגרם

פעמים רבות שואלים אותי על נושא תחרויות באינסטגרם. תחרויות באינסטגרם הפכו לניות יותר ויותר פופולריות לא רק בקרב עסקים וארגונים, אלא גם בקרב טאלנטים שונים, אנשים פרטיים, או משפיענים כאלו ואחרים.
במאמר זה פירטתי את השלבים והדרך הנכונה ביותר לנהל תחרות באינסטגרם.

מה הם הכללים של אינסטגרם לתחרות?

אינסטגרם מקלים יותר בנושא התחרות בהשוואה לתקנות פייסבוק המגבילה את תנאי התחרות וההשתתפות בה.
כשמדובר בתחרות אינסטגרם חשוב לדרוש מהמשתתפים לאשר תנאי שיתוף פעולה בתחרות לפני שיוצאים לדרך.
הצהרה הבאה (או דומה לה) חייבת להיכלל בכל הפוסטים שיעלו במסגרת תחרות בינסטגרם:

על פי הכללים של אינסטגרם, קידום זה אינו ממומן בשום אופן, מנוהל או קשור עם אינסטגרם. המשתמשים מאשרים כי הינם מעל גיל 13 ומעלה ומסכימים לתנאי השימוש. חשוב לוודא שהערה זו תופיע בסופו של כל מלל (caption) של הפוסט שקשור לתחרות.

טיפ – אם אתם מתכננים להפעיל תחרויות באופן קבוע, כדאי להעתיק את ההצהרה הזו כדי שתהיה גישה קלה יותר לפוסטים עתידיים בתחרויות עתידיות.

אינסטגרם מחייבת אתכם לפעול על פי הכללים ולהקים תחרות בצורה חוקית. חשוב להבטיח שאינכם מפרי חוק פדרלי או כל חוק אחר במדינה שלכם. בנוסף, אינסטגרם מבקשת שהתחרות תהיה חוקית ועומדת בתנאים.

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

בפוסט התחרות אסור לתייג אף אחד שאינו נמצא בפוסט עצמו ואסור לבקש מהמשתמשים לתייג את עצמם בתמונה אם הם אינם מופיעים בה. משתמשים יכולים לתייג בתגובות של הפוסט אבל לא ניתן לתייג אותם בפוסט עצמו.
במידה ויש לכם אתר אינטרנט עם כל המידע ופרטים נוספים הקשורים לתחרות, ניתן לפרסם לינק קישור לאתר.

יותר המרות בדף הנחיתה באמצעות פייסבוק

 

השלבים לניהול תחרות אינסטגרם

לאחר שסיקרנו את ההגבלות והדרישות לתחרות באינסטגרם, להלן ארבעת השלבים לתחרות באינסטגרם:

1) בחרו מטרה לתחרות האינסטגרם

השלב הראשוני הוא להגדיר מטרה לתחרות שלכם. לדוגמא:
• יצירת מעורבות בפוסט
• הגדלת העוקבים
• השגת משתמשים רבים לרשימת הדוא״ל שלכם
• הפקת תוכן על ידי המשתמשים (UGC – תוכן גולשים)

תחרויות הן דרך נהדרת להרחיב את הקהל ואת טווח ההגעה של החשבון באינסטגרם.
בעת השימוש בדרישות התחרות בכדי "לתייג חבר בתגובות", הקהל עושה את העבודה של שיתוף תוכן החשבון עם החברים שלהם. ואם לחברים שלהם יש אינטרסים דומים כמו למשתתפי התחרות, הם ייכנסו וייתגו גם את החברים שלהם. וכך ספירת העוקבים גדלה והעמוד נחשף ליותר ויותר משתמשים.

כשמשיקים מוצר או שירותים חדשים, תחרות יכולה להיות כלי בכדי ליצור ריגוש ולקדם את המוצר.
עבור עסקים שונים, UGC (תוכן גולשים, כלומר – תוכן שנוצר על ידי הגולש) היא דרך רבת עוצמה ליצירת תוכן חדש ולהשיג נקודת מבט חדשה על אופן שימוש במוצר.
בנוסף, התחרות באינסטגרם תהיה בדרך כלל הגברת מעורבות ותודעה לפוסים של החשבון, וכתוצאה מכך יהיו כמה יתרונות הקשורים לאלגוריתמים של האינסטגרם: ככל שהפוסט פעיל יותר (שיש בו יותר אינטראקציה, כמו לייקים, שיתופים, תגובות וכדומה), הוא עשוי להופיע גבוה יותר בחיפושים בהשאטג ( hashtag ) דבר המאפשר לקהלים חדשים להיחשף לפוסט ולחשבון עצמו. במידה והקהל בדרך כלל אינו מגיב לפוסטים של החשבון, אך הוא משתתף בתחרות, הוא יעזור להקפיץ את החשבון גבוה יותר בעדכונים למשך פרק זמן.

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

2) תכננו את תחרות האינסטגרם שלכם

ברגע שיש לכם מטרה לתחרות, צאו לדרך!
הפרס צריך להיות רלוונטי לעסק המותג שאתם רוצים לקדם. אל תתנו אייפד רק בכדי ליצור עניין, זה לא יביא משתתפים איכותיים ולא יקדם את התחרות. ככל שהפרס יהיה בעל ערך משמועתי ,כך תהיה יותר התעניינות ומשתתפים.

אפשר למשל, לבקש מאנשים לצלם תמונה עם המוצר שלכם או לבצע פעולה ולפרסם את זה לפרופיל שלהם, זאת בקשה ״גדולה״ ולכן זה מצדיק פרס גדול יותר. לעומת זאת, לבקש מאנשים לעשות לייק לפוסט או לתייג חבר בתגובות, זאת בקשה קטנה יותר והערך הפרס יהיה בהתאם.
אני ממליצה בחום לקבוע מראש את כמות הפרסים שיחולקו ואת כמות האנשים שיכולים לזכות! למה זה חשוב?
קבלו מקרה שקרה לדוגמא:
חברת תיקים קטנה עשתה תחרות פרסים שבה הציעה תיק חינם לכל מי שמשתף את הפוסט בתוך 24 שעות. הקמפיין היה ויראלי, והם צמחו בין לילה מחשבון של 5,000 עוקבים לחשבון של 670,000. מה שהחברה הקטנה לא תיארה לעצמה ולכן לא עמדה בכמות המשתמשים ולא עמדה בתהחייבות. במקרה כזה, אם החברה הייתה מגבילה את השתתפות למספר נקוב של משתמשים ראשונים אז הייתה להם שליטה בחשיפה ובאחריות.

4 שלבים לניהול תחרות אינסטגרם
ככל שערך הפרס גבוה, יותר סיכוי להשתתפות הקהל (סקר מתוך tailwind)

קבעו כיצד המשתתפים ישתתפו:

דרישות הכניסה יכולות להיות לעקוב אחרי העמוד שלכם, לעשות לייק לפוסט, לתייג בתגובות משתמשים נוספים, לפרסם משהו עם האשטג וכו. רצוי שילוב אחד או כמה קריטריונים כאלו.
המפתח להצלחה זה להקל על המשתמשים להשתתף.

הגבלו את דרישות הכניסה לשלושה או ארבעה שלבים

כדי שיהיה ברור למשתתף מה לעשות בדיוק -רצוי ליצור רצף של שלבים בכדי להיכנס לתחרות.
למשל: המשתתפים צריכים לעקוב אחרי העמוד, לעשות לייק לפוסט, ולתייג שלושה חברים בתגובות הפוסט. אלו בעצם שלושת השלבים שהמשתתפים צריכים לעקוב על פיהם, בכך הם נכנסים לתחרות המבוקשת בכדי לזכות בחבילת פינוק

השתתפות המשתמשים בתחרות יוצרת את קידום העסק שלכם ומבטיחה שתרכשו מקורות חדשים של תוכן גולשים
(UGC – Users Generated Content ) אשר אותו תוכלו לסדר מחדש לחשבונכם , באישורם, לאחר התחרות.
בנוסף, כאשר הקהל שלכם משתתף בתחרות ומשתף את הפוסט בפרופיל האישי שלהם, העוקבים של המשתמשים נחשפים אף הם לפוסט וכך בעצם אתם יוצרים פרסום ללא עלות.

הגדרו את כללי תחרות והתנאים

בנוסף למידע שהצגתי עד כה, במידה וישנו קריטריון מסויים על המשתתפים בתחרות כמו הגבלה של גיל או הגבלה בהקשר מדינות וכאלה, כדאי לציין בפוסט.
הגדירו את משך הקמפיין מבחינת זמנים: כמה זמן יהיה מסע הפרסום, תאריך התחלה ותאריך סיום, האם יהיה יום אחד, שבוע או חודש. מחקרים רבים הראו כי מסעות פרסום בקנה מידה גדול למשך 1-2 שבועות, הוא משך הזמן האופטימלי. במידה ומסע הפרסום הינו לשתף תמונה או כל פעולה אחרת הדורשת זמן רב יותר, כדאי שמסע הפרסום יהיה ארוך יותר.

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

בחירת האשטג למסע הפרסום

האשטג – הוא התג בעל חשיבות עליונה לקידום התחרות שלכם ולשיתןף התוכן המשותף למשתתפים בתחרות ומעקב להצלחת הפרסום שלכם. בחירת האשטג תהיה קשורה לנושא הפרסום שלכם, למוצר או לעסק שלכם. האשטג חייב להיות בלעדי למסע פרסום הספציפי הזה. חשוב לוודא שאף אחד לא עושה בו שימוש.
האשטגים יכולים להיות ארוכים מהרגיל אך צריכים להיות קלים לאיות וזיהוי.

קבעו כיצד לבחור ולהודיע על הזוכה

בעת תכנון מסע הפרסום שלכם, עליכם להחליט כיצד ייבחרו הזוכים וכיצד תודיעו להם. האם בצורה רנדומלית או על פי אידיאולוגיה? האם תודיעו באמצעות דוא"ל או שתשלחו להם הודעה פרטית באינסטגם? ? או שאולי תשתמשו בדרך אחרת.
לאחר שתודיעו על הזוכים, תוכלו לפרסם אותם באמצעות פוסט של מסע הפרסום. כדאי להודיע לזוכים באופן פרטי לפני הפרסום הפומבי באינסטגרם.

3) השקה וקידום הפרסום באינסטגרם

בתחרות שלכם אתם יכולים לקשר את הפרסום או ההטבה עם טקסט בצירוף תמונה או גרפיקה.
בדרך זו, הפוסט ימושך את עיניי הגולש. התמונה צריכה להיות קשורה לנושא/ לתוכן של מסע הפרסום. כזכור, תציינו בפוסט את תנאי הכניסה וההצהרות המשפטיות שהוזכרו בתחילת המאמר.

קידום מסע הפרסום תלוי בכמות הזמן שהפרסום יהיה באוויר. בהתבססות על ניתוחי האינסטגרם שלכם, תדעו אם לפרסם פעם ביום או מספר פעמים ביום, ובכך תקבעו מהו הזמן הטוב ביותר במהלך היום לפרסם את הפסוט.

חשוב לציין כי רוב התחרויות לא הופכות ויראליות ומביאות תוצאות בן לילה. התחרות הראשונה שלכם עשויה להכיל בהתחלה רק כמה משתתפים. אם הקהל שלכם לא רגיל לתחרויות, יש סיכוי שהם יהססו להיכנס והלשתתף. המשכיות ועקביות בצירת תחרויות יעזרו לתת תנופה למתוג שלכם.

בכדי להבטיח שכמה שיותר אנשים יחשפו לתחרות שלכם, רצוי לפרסם את הפוסט במגוון פלטפורמות כמו בסטורי, בפייסבוק בקבוצה/עמוד או בעסק. הערה: במידה והרבה אנשים מנהלים את חשבון האינסטגרם שלכם או שאתם מנהלים את מסע הפרסום עבור לקוח, חשוב לקבוע מי אחראי על המעורבות ועל תשובות לשאלות הקשורות למסע הפרסום.

4) הערכת תוצאות של התחרות באינטגרם

בסיום התחרות תוכלו ללמוד ממנה המון.
אפשר יהיה ללמוד על המותג שלכם ועל הקהל על פי השתתפות הקהל בתחרות, כמות וסוג העוקבים שהצטרפו, כמות והדמוגרפיה של כניסות לאתר שלכם ובזכות קריטריונים אחרים נוספים.
בנוסף, תוכלו להשתמש בנתונים ובתובנות שלמדתם כדי לנהל תחרויות נוספות בהמשך ובכדי לקבוע אילו סוגים של פרסים ואלו זמנים הם רלוונטים לפרסום שלכם. תוכלו לדעת מהו סוג התוכן האפקטיבי ביותר עבורכם ומי הם המשתתפים שמייצרים הכי הרבה פעילות ומביאים לחשיפה ולתוצאות הטובות ביותר עבור העסק שלכם.

כאשר התחרות מסתיימת, מומלץ לערוך את כיתוב הפוסט ״התחרות סגורה״ בתחילת הפוסט.
דבר זה יבטיח כי המשתמשים שרואים את הפוסט לאחר התחרות לא ינסו להשתתף.

בהצלחה 🙂

רוצים לקדם את העסק באינסטגרם? יותר עוקבים? יותר פעילות בחשבון שלכם? לחצו כאן עכשיו

מאמרים נוספים